Inter Parts AZS UWM woli wyjazdy? – Młodzież SMS rozbita w pył

Bilans koszykarzy II-ligowego Inter Parts AZS UWM Olsztyn jest zadziwiający. Z trzech rozegranych w tym sezonie spotkań wygrali dwa – oba na boiskach rywali, u siebie ponieśli wysoką porażkę. W każdym razie meczu z młodzieżą SMS PZkosz. we Władysławowie trochę się obawialiśmy, jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie. Akademicy panowali nad sytuacja przez pełne 40 minut i odnieśli efektowne zwycięstwo 96:72 (71:11,22:18,28:26,29:17).

SMS PZKosz. Władysławowo –Inter Parts AZS UWM Olsztyn 72:96 (11:17,18:22,26:28.17:29)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-12, Grzegorz Jankowski-8, Jacek Chojnacki-6, Piotr Ćwirko-3, Piotr Rosiński-4, Krzysztof Kawalek-11, Marcin Kowalewski-24, Jarosław Andrusiewicz-16, Karol Obarek-6, Rafal Kułakowski-6.

Olsztynianie przystąpili do meczu skoncentrowani i od pierwszych minut uzyskali przewagę. Zwiększali ja systematycznie. W pierwszej części bardzo dobrze bronili, nie dopuszczali młodych przeciwników do pozycji rzutowych. Przewaga akademików nie podlegała dyskusji, w ostatniej odsłonie gospodarze nie mieli juz specjalnej ochoty do gry. Pewnie wygrane spotkanie, czekamy na wiekszą stabilizację formy akademików. W sobotę grali skutecznie, az 13 razy trafiali za trzy punkty. W tym elemencie dominacja była przygniatająca. Czas wygrywać u siebie…

GKK Gorzów Wlkp – KS Żyrardowianka Żyrardów  69:72

KK Świecie – Trefl II Sopot 85:73

WILKI Morskie Szczecin – AZS Politechnika Poznań 52:76

OPEN Florentyna Pleszew – TS Żuraw Gniewino 84:53

KS KSIĘŻAK Łowicz – Astoria Bydgoszcz 88:97

SMS PZKosz Władysławowo – AZS UWM Olsztyn 72:96

1 OPEN Florentyna Pleszew 6 3 297 – 175

2 GKK 1LO Gorzów Wielkopolski 5 3 263 – 225