Inter Parts dał pokaz w Gorzowie – Na deser „pękła”setka

Znów bardzo dobry mecz rozegrali koszykarze II-ligowego Inter Parts AZS UWM Olsztyn. Akademicy po dynamicznej grze pokonali w Gorzowie miejscowy GKK 101:78 (31:21, 22:18, 21:21, 27:18), panując przez całe spotkanie nad sytuacją. Receptą na zwycięstwo były nie tylko mądre posunięcia taktyczne, ale też odpowiednia koncentracja. Olsztynianie świetnie rozegrali pierwsza kwartę ,po której uzyskali przewagę i mogli spokojnie realizować swój plan. W ostatniej odsłonie, tak na deser skutecznie wykorzystali wszystkie możliwości, jakie stwarzała ryzykowna gra gospodarzy. Pękła setka, a to też powód do satysfakcji.

 

GKK Gorzów Wielkopolski – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 78:101 (21:31, 18:22,21;21, 18:27)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-9, Paweł Śpica-12, Jarosław Chojnacki-6, Piotr Rosiński-11, Krzysztof Kawałek-17, Mariusz Olejko-2, Marcin Kowalewski-27, Jarosław Anusiewicz-6, Rafał Kułakowski-11

{gallery}gorz12{/gallery}

Olsztynianie potwierdzili, że osiągnęli dobrą dyspozycję, ale wygrać różnicą ponad 20 punktów na wyjeździe nie jest łatwo. Tymczasem w niedzielę akademikom zdobywanie punktów przychodziło z wyjątkowa łatwością.  Prawie 60 procent skuteczności z gry to wynik godny uwagi, a 72 procent wykorzystanych rzutów wolnych też przyzwoita norma. Doszły do tego cechy wolicjonalne. Dobra koncentracja, reagowanie na poczynania rywali. Olsztynianie szybko wyciągali wnioski z akcji Gorzowa, od razu stosowali taktykę, która przynosiła korzyści.

Ale wpływ na przebieg meczu miał dobry początek, który ustawił mecz i wprowadził niezbędny spokój. Potem była tylko spokojna realizacja swojego planu. W tym sezonie kortowianom zarzucaliśmy brak stabilizacji w grze. To spotkanie było tego zaprzeczeniem. Wyjątkowa konsekwencja przyniosła nam naprawdę znakomite efekty, Oby ta dalej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x