Inter Parts dobrze zaczął, źle skończył – (Po)pucharowa zadyszka?

Niestety nie udało się wywieźć punktów z Kutna. Inter Parts, który ostatnio gra na dwóch frontach (także w Pucharze Polski) jechał na sobotni mecz II ligi  z nadzieją i w niej trwał do połowy spotkania. Potem z każdą minutą było gorzej, a w końcówce wręcz fatalnie. Ostatecznie olsztynianie przegrali z drużyną AZS WSGK Polfarmex Kutno 54:80 (25:19, 8:20, 14:19, 7:22).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-8, Rafał Kułakowski-0, Jacek Chojnacki-2, Piotr Ćwirko-0, Piotr Rosiński-0, Kamil Zajkowski-6, Marcin Kowalewski-15, Rafał Chudzik-2, Tomasz Panewski-10, Michał Kucharski-0, Jakub Chmielewski-2, Paweł Matysiak-9.

Pierwsza kwarta wyrównana z dobrym akcentem olsztynian w końcówce. Seria rzutów za trzy punkty zapewniła nam niewielka przewagę. Zapowiadało się na twardą walkę. Ale już w drugiej odsłonie coś w zespole Inter Parts się zacięło. Piłka nie wpadała do kosza i gospodarze przejmowali z wolna inicjatywę. Na przerwę schodzili z sześciopunktowym zapasem. Oczywiście sprawa końcowego wyniku była nadal otwarta, ale po zmianie stron olsztynianie bledli w oczach. W czwartej kwarcie zupełnie „odpuścili”, przegrali jednak zdecydowanie za wysoko.

Być może obciążenia pucharowe dały znać o sobie. Trudno, nie udało się. Inna sprawa, że przeciwnik był mocny, w odpowiednim momencie zwietrzył swoją szansę i…wygrał.