Inter Parts nadal przegrywa – Pękli po przerwie

Piątej porażki w II lidze doznali koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn. Tym razem przegrali na wyjeździe ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego PZkosz z Władysławowa 61:78 (17:18,12:13,18:25,14:22). Zespół olsztyński po raz pierwszy poprowadził w tym spotkaniu Rafał Kacprzak, który też przez kilka minut przebywał na boisku. Nic nie pomogło. Akademicy z kretesem przegrali drugą część meczu.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Jacek Chojnacki-9, Przemysław Grabowski-5, Mariusz Olejko-0, Rafał Kułakowski-3, Piotr Ćwirko-2, Kamil Zajkowski-7, Rafał Kacprzak-5, Marcin Kowalewski-18, Rafał Chudzik-4, Tomasz Panewski-6, Jakub Chmielewski-2

Trzeba przyznać, że olsztynianie rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem od dwóch celnych „trójek” Tomasza Panewskiego i Marcina Kowalewskiego. Było 6:1, za chwile kolejny rzut za trzy punkty „zaliczył” Jakub Chojnacki i byliśmy dobrej myśli. Ale były to miłe złego początki. Gospodarze opanowali sytuację, odrobili straty i przez dwie kwarty trwała zacięta walka. Żadnej ze stron nie udało się wypracować większej przewagi. Na przerwę z dwoma oczkami na plus schodzili uczniowie SMS, a więc sprawa końcowego rozstrzygnięcia była zupełnie otwarta.

Niestety po zmianie stron olsztynianie zagrali bardzo słabo, oddali inicjatywę, a przede wszystkim nie bronili tak jak przed przerwą. Bardzo uzdolniony Przemysław Karnowski dziurawił nasz kosz bezlitośnie (zdobył w sumie 27 punktów) i dominacja rywali rosła z każdą minutą. Wynik końcowy to w pełni odzwierciedla.

Cóż, kolejne bolesne doświadczenie i znów oczekiwanie na pierwsze zwycięstwo. Tylko kiedy to nastąpi?