Inter Parts – nareszcie – Punkt zwrotny? Oby tak było

Nareszcie! Po długiej serii niepowodzeń koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie II ligi. Pokonali w hali kortowskiej KB Świecie 77:69 (20:13,21:11,17:20,19:25). Symptomy lepszej formy olsztynianie zasygnalizowali w pucharowym spotkaniu z rezerwami Trefla Sopot i nie był to przypadek. W niedzielne popołudnie wygrali bardzo pewnie, prowadząc od początku do końca.

Inter Parts: Jacek Chojnowski-8, Przemysław Grabowski-7, Mariusz Olejko-2, Rafał Kułakowski-3, Piotr Ćwirko-5, Marcin Kowalewski-8, Rafał Chudzik-16, Tomasz Panewski-6, Michał Kucharski-2, Jakub Chmielewski-7, Paweł Matysiak-9.

Przede wszystkim wygrał zespół. Rzadko się zdarza, by w ciągu 40 minut na parkiecie przebywała pełna dwunastka i każdy z zawodników zdobywał punkty. To z pewnością jeszcze bardziej zintegruje drużynę, która musi się zabrać do odrabiania strat w lidze. Zwycięstwo odniesione w dobrym stylu ma podwójne znaczenie, jest to wymierna zdobycz punktowa i być może moment zwrotny w rozgrywkach, w których nie wiodło nam się zupełnie.

W pierwszych dwóch odsłonach olsztynianie świetnie bronili. Dobrze zorganizowana defensywa zupełnie wybiła z uderzenia rywali, którzy zdobyli raptem 24 punkty. Przewaga stale wzrastała i sięgała już prawie 20 punktów. W trzeciej kwarcie zdarzył się moment przestoju, goście zmniejszyli dystans, akademicy jednak opanowali sytuacje i nie dopuścili do nerwowej końcówki.

Rolę głównego egzekutora przejął w zespole Rafał Chudzik i z tego się bardzo cieszymy. To zawodnik o dużym potencjale, ale w ostatnich tygodniach tak jak koledzy nie mógł się przełamać.