Inter Parts nie dał rady Politechnice – Mały kryzys przed przerwą

Po ostatnich bardzo dobrych występach ostrzyliśmy sobie zęby na potyczkę Inter Partsu z poznańskimi studentami , tym bardziej, że rozegrany kilka tygodni temu mecz między tymi zespołami stał na wysokim poziomie. Ponieważ kortowianie też ostatnio grali dobrze można było spodziewać się dużych emocji, a wynik wydawał się sprawa zupełnie otwartą. Pierwsze minuty niedzielnego spotkania potwierdzały prognozy, aż przyszło niespodziewane załamanie pod koniec drugiej kwarty, kiedy poznaniacy błyskawicznie „odskoczyli”, a potem spokojnie kontrolowali grę. Zwyciężyli olsztynian pewnie 84:72 (23:22, 30:18, 13:9, 18:23).

 

Politechnika Poznań – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 84:72 (23:22, 30:18, 13:9, 18:23)

.Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-7, Adam Markowski-2, Paweł Śpica-19, Jarosław Chojnacki-9, Krzysztof Kawałek-12, Mariusz Olejko-6, Marcin Kowalewski-10, Jarosław Andrusiewicz-7, Rafał Kułakowski-0.

Statystyki w tym meczu były porównywalne. Przegraliśmy przede wszystkim na skutek dużo większej liczby strat, poza tym rywale prawie perfekcyjnie wykonywali rzuty wolne (ponad 90 procent skuteczności). W walce na tablicach byliśmy lepsi, ale jak się okazało nie był w niedzielę element decydujący. Wspomniana chwila słabości kosztowała zbyt wiele i nie robiąc z niej tragedii dziś, należy wystrzegać się tego w fazie play off, bo tam przyniesie to dużo bardziej przykre konsekwencje.

Po wspomnianym momencie niemocy kortownia przewaga Politechniki w drugiej połowie sięgała 25 punktów, dopiero ambitna końcówka olsztynian nieco złagodziła rozmiary porażki. Olsztynianie z wyniku 59:82 wyprowadzili na 72:84. Wygląda to lepiej, ale porazka jest porażką.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x