Inter Parts nie dogonił Żyrardowianki – Pierwsza kwarta zadecydowała

W kratkę grają drugoligowcy z Olsztyna. Inter Parts po meczu pełnym zmiennych sytuacji przegrał na własnym boisku z Żyrardowianką 75:83 (9:25, 15:18, 19:15, 32:25). Kortowianie bardzo źle weszli w to spotkanie. Strata po pierwszej kwarcie była tak frustrująca, że akademicy obudzili się dopiero po przerwie i zaczęli szaleńczą pogoń. Walczyli do upadłego, ale nie dogonili przeciwnika, który mając taki zapas punktów spokojnie kontrolował sytuację. Niestety, nagłe przestoje stają się niedobrą tradycją. Trzeba się z niej wyzwolić by zdobywać ligowe punkty.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – Żyrardowianka Żyrardów 75:83 (9:25, 15:18, 19:15, 32:25)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-1, Grzegorz Jankowski-16, Jarosław Chojnacki-0, Piotr Ćwirko-8, Krzysztof Kawałek-8, Jarosław Andrusiewicz-4, Marcin Kowalewski-19, Piotr Rosiński-13, Paweł Śpica-6, Rafał Kułakowski-0

Przebieg pierwszej kwarty był absolutnym zaskoczeniem. Akademikom nic nie wychodziło, a goście dziurawili kosz i ich przewaga rosła błyskawicznie. Osiągnęła 16 punktów i zwycięstwo bardzo się oddaliło. Olsztynianie nadal nie mogli złapać rytmu i choć druga odsłona wyglądała lepiej, to nie na tyle by sytuacja mogła ulec zmianie.

Przerwa na szczęście dobrze wpłynęła na gospodarzy, którzy w dalszej części meczu zagrali dużo lepiej i choć dystans zmniejszali to go nie zdołali zniwelować.

Graliśmy dziś bardzo wąskim składem, a szaleńcza pogoń za przeciwnikiem wymusiła większa agresję, stąd przedwczesne zejście z boiska za pięć przewinień: Chojnackiego i Jankowskiego.

Wydaje się, że porażka jest efektem chwilowej niedyspozycji, w następnym spotkaniu może być zupełnie inaczej.

TS Żuraw Gniewino – AZS Politechnika Poznań 73:88

Astoria Bydgoszcz – Trefl II Sopot 93:77

OPEN Florentyna Pleszew – SMS PZKosz Władysławowo 114:65

KK Świecie – Korsarz Gdańsk 96:80

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – KS Żyrardowianka Żyrardów 73:85

GKK 1LO Gorzów Wielkopolski – KS KSIĘŻAK Łowicz  83:124

1 OPEN Florentyna Pleszew 18 9  9 – 0 886 – 616

2 Astoria Bydgoszcz 15 8  7 – 1  698 – 601