Inter Parts odnalazł formę – Odpoczęli i wygrali

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn nie mieli ostatnio najlepszej passy. Przegrywali wszystko co się da. Zakwalifikowali się do fazy grupowej Pucharu Polski, a tam nie sposób było wygrać.  Trzeba było natomiast włożyć dużo sił by się nie skompromitować. To odbijało się na występach ligowych, gdzie brakowało świeżości. Akademicy trochę odpoczęli i odnaleźli chęć do gry. Pokonali u siebie SMS PZKosz. Władysławowo 75:69 (18:12, 17:18, 22:15, 18:24).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – SMS PZKosz. Władysławowo 75:69 (18:12, 17:18, 22:15, 18:24)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Jacek Chojnacki-8, Piotr Ćwirko-0, Kamil Zajowski-11, Marcin Kowalewski-8, Rafał Chudzik-10, Tomasz panewski-12, Jakub Chmielewski-13, Paweł Matysiak-9, Michał Kucharski-4

Olsztynianie chcieli za wszelką cenę naprawić reputację, bo ostatnie porażki niestety nadszarpnęły zaufanie kibiców. Mobilizacja opłaciła się. Olsztynianie rozegrali dobry mecz, przede wszystkim walczyli, o czym świadczy ich przewaga w zbiórkach na tablicach (47:24). SMS to młody, ale mocny rywal, mający w składzie wicemistrzów świata juniorów. Zresztą potwierdzeniem talentu tych zawodników są cenne zwycięstwa w lidze, jak choćby ostatnio nad Piasecznem.

Gospodarze zagrali jednak zespolowo, konsekwentnie i rozważnie. Z wyjątkiem ostatnich minut kontrolowali przebieg wydarzeń. W czwartej kwarcie przeciwnicy zerwali się do ataku i wydawało się, że odbiorą punkty akademikom. Ci jednak jesze raz zapanowali nad sytuacja i „dowieźli” cenny sukces. Oby był to początek lepszej passy.

Żyrardowianka Żyrardów – MON – POL Płock 93:68

WOSSM Warszawa – PWiK Piaseczno 80:77

KK Świecie – Trefl II Sopot 76:60

Tur Bielsk Podlaski – Basket Piła 80:79

AZS UWM Olsztyn – SMS PZKosz Władysławowo 75:69

Żuraw King Oscar Gniewino – AZS WSGK POLFARMEX Kutno 74:77

Etmal Korsarz Gdańsk – SIDEn Polski Cukier Toruń 41:75

1. SIDEn Polski Cukier Toruń   34 18   16 – 2   1470 – 1169