Inter Parts odrabia straty w II lidze – Poszli za ciosem

Wspaniała passa pucharowa koszykarzy Inter Parts AZS UWM nie szła w parze ze skutecznością gry w II lidze. Kibice zadawali sobie pytanie. Skoro olsztynianie pokonują zespoły z wyższych klas, dlaczego nie mogą sobie poradzić z ligowymi przeciwnikami. Tym razem jednak  Inter Parts wykonał plan w stu procentach. W środę awansował do fazy grupowej Pucharu Polski, a w niedzielę pokonał w II lidze Trefl II Sopot 80:69 (19:16, 18:16, 23:13, 20:24).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Jacek Chojnacki-10, Przemysław Grabowski-3, Rafał Kułakowski-6, Piotr Ćwirko-0, Piotr Rosiński-0, Kamil Zajkowski-2, Marcin Kowalewski-24, Rafał Chudzik-7, Tomasz Panewski-8, Michał Kucharski-4, Jakub Chmielewski-8, Paweł Matysiak-8.

Olsztynianie wygrali dość pewnie, choć rywale cały czas byli groźni. Pod koniec drugiej kwarty objęli nawet prowadzenie. Szybko wywołany czas okazał się zbawienny, gdyż przed samą przerwą gospodarze zdobyli jeszcze kilka punktów.

Najlepsza okazała się trzecia odsłona, w której AZS wypracował sobie 15-punktową przewagę. Potem pilnował wyniku, choć goście dwoili się i troili by odrobić stratę. Na 25 sekund przed końcem było 75:69. Rywale musieli zaryzykować, faulowali, a akademicy powiększali dystans.

Do swej dobrej formy doszedł Marcin Kowalewski, który znów błysnął talentem snajperskim. Ale siłą zespołu olsztyńskiego staje się szeroki skład, co pozwala na dużą liczbę zmian i pełne zaangażowanie przez 40 minut gry.

Basket Piła – Żyrardowianka Żyrardów 73:78

AZS UWM Olsztyn – Trefl II Sopot 80:69

AZS WSGK Pol – Fol Kutno – PWiK Piaseczno 81:92

SIDEn Polski Cukier Toruń – MON – POL Płock 97:54