Inter Parts poległ w Piasecznie – Katastrofa w czwartej kwarcie

Nie udał się koszykarzom Inter Parts AZS UWM wyjazd do Piaseczna. Olsztynianie wprawdzie przez wiele minut byli równorzędnym rywalem gospodarzy, ale w ostatniej kwarcie zupełnie się pogubili i ostatecznie ponieśli wysoka porażkę z zespołem PWiK Piaseczno 71:87 (21:18, 13:27, 27:15, 10:27).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Jacek Chojnacki-7, Przemysław Grabowski-4, Mariusz Olejko-0, Rafał Kułakowski-3, Piotr Ćwirko-0, Kamil Zajkowski-7, Marcin Kowalewski-20,  Rfał Chudzik-11. Tomasz Panewski-5, Michał Kucharski-2, Jakub Chmielewski-9, Paweł Matysiak-3

Początek meczu był udany dla zespołu olsztyńskiego, który wygrał pierwsza odsłonę, grał dobrze i realizował swój plan taktyczny. Najczęściej trafiał do kosza Marcin Kowalewski, inni też wywiązywali się ze swoich zadań.  W połowie drugiej kwarty gra akademików załamała się, natomiast gospodarze zmienili „przerzutkę”. Szybko odskoczyli na dziesięć punktów i wydawało się, że kontrolują przebieg wydarzeń.

Przerwa dobrze wpłynęła na olsztynian, którzy szybko zabrali się do odrabiania strat i po dziesięciu minutach wynik znów był na styku.

Szykowaliśmy się na kolejną dramatyczną końcówkę, tymczasem goście w ostatniej odsłonie popełnili więcej błędów niż w trzech poprzednich i w ciągu zaledwie kilku minut zespół Piaseczna znów osiągnął przewagę, tym razem gwarantująca sukces.

Mecz bardzo nierówny, zwłaszcza w wykonaniu olsztynian i niestety, musimy się pogodzić z kolejną porażką.