Inter Parts poległ w Świeciu – Zadyszka po przerwie

Po dwóch cennych zwycięstwach na własnym boisku koszykarze II-ligowego Inter Parts AZS UWM Olsztyn nie sprostali w wyjazdowej potyczce zespołowi KK Świecie przegrywając 68:77 (19:22, 21:13 ,7:17, 15:19). Do przerwy wszystko wyglądało nieźle. Po zmianie stron gra akademików się posypała i nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu już do końca spotkania.

KK Świecie – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 78:69 (22:19, 13:21, 17:7, 19:15)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-9(1×3), Rafał Kułakowski-2, Jacek Chojnacki-7(1×3), Kamil Zajkowski-7, Marcin Kowalewski-19(5×3), Rafał Chudzik-4, Tomasz Panewski-8(2×3) Jakub Chmielewski-0, Michał Kucharski-4, Paweł Matysiak-8(2×3)

Zaczęło się od celnej „trójki” Marcina Kowalewskiego, za chwilę poprawił Kamil Zajkowski i było 5:0. Na dwa punkty gospodarzy znów odpowiedział celnym rzutem za trzy Kowalewski i wydawało się, że olsztynianie idealnie weszli w ten mecz. Ale passa wkrótce się skończyła. Sporo błędów i niedokładności wykorzystali gospodarze. Szybko doprowadzili do remisu, a pierwsza odsłonę zakończyli nawet z przewagą.

W drugiej kwarcie AZS znów miał dobry okres gry i wydawało się, że znalazł receptę na rywala. Niestety po zmianie stron było znacznie gorzej, a w trzeciej kwarcie bardzo źle. I mimo wysiłków nie udało się zbliżyć do gospodarzy, którzy wygrali dość pewnie po meczu przeciętnym, chwilami słabym.