Inter Parts poszedł za ciosem – Tur potulny jak nigdy

Koszykarze Inter Parts po lekkich zawirowaniach wyraźnie doszli do siebie. Po cennym zwycięstwie nad młodzieżówką z Cetniewa w środę pokonali znów na własnym boisku odwiecznego rywala Tur Bielsk Podlaski 87:64 (27:19, 20:20, 22:11, 18:14). Wiele w tym sezonie już nie zdziałamy, ale można mieć nadzieję na udany finisz w rozgrywkach II ligi i przyzwoite miejsce w końcowej klasyfikacji.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – Tur Bielsk Podlaski 87:64 (27:19, 20:20, 22:11, 18:14)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-5, Rafał Kułakowski-0, Jacek Chojnacki-16, Piotr Ćwirko-2, Piotr Rosiński-0, Kamil Zajkowski-6, Marcin Kowalewski-25, Rafał Chudzik-5, Tomasz Panewski-9, Michał Kucharski-2, Jakub Chmielewski-10, Paweł Matysiak-7

Drugi z rzędu dobry występ koszykarzy olsztyńskich. O ile w sobotę o zwycięstwie w dużym stopniu zadecydowała wyjątkowa mobilizacja, o tyle w środowym spotkaniu koncentracja, właściwe podejście do meczu poparte zostały dobrą, skuteczną grą. Zaczęło się wprawdzie nie najlepiej od dwóch przestrzelonych osobistych Kamila Zajkowskiego, ale zaraz olsztynianin się poprawił. Na „trójkę” Aarona Weresa odpowiedział w podobnym stylu Jacek Chojnacki i zarysowała się przewaga gospodarzy. Goście doprowadzili jeszcze do remisu 11:11 i był to w zasadzie ostatni wynik, który dawał im nadzieję.

Do akcji wkroczył świetnie dysponowany Marcin Kowalewski, który do przerwy zdobył 20 punktów i gdyby dłużej przebywał na boisku mógł pokusić się o indywidualny rekord. Ale trener Rafał Kacprzak swoim zwyczajem korzystał z usług całej dwunastki zawodników.

Przed przerwą był jeszcze jeden trudny moment, kiedy AZS prowadząc 42:28, stracił osiem oczek z rzędu, ale wówczas szkoleniowiec Inter Parts poprosił o czas i jeszcze przed końcem drugiej kwarty olsztynianie odbudowali przewagę.

Po zmianie stron dystans punktowy na korzyść akademików rósł z każdą minutą, tak że finisz był łatwy i przyjemny. Oby passa potrwała dłużej.

MON – POL Płock – WOSSM Warszawa 95:78

Etmal Korsarz Gdańsk – Żyrardowianka Żyrardów 86:71

SIDEn Polski Cukier Toruń – Żuraw King Oscar Gniewino 77:59

AZS WSGK POLFARMEX Kutno – SMS PZKosz Władysławowo 81:53

AZS UWM Olsztyn – Tur Bielsk Podlaski 87:64

Basket Piła – KK Świecie 70:80

Trefl II Sopot – WOSSM Warszawa 42:69