Inter Parts poszedł za ciosem – W Pile efektownie i skutecznie

Pucharowe sukcesy wyraźnie podniosły morale w zespole Inter Parts AZS UWM Olsztyn. Podopieczni trenerów: Kacprzaka i Wirchanowicza odnieśli wreszcie efektowne wyjazdowe zwycięstwo w II lidze. Pokonali w Pile miejscowy Basket 74:60 (23:19, 12:14, 23:11, 16:16). Po przerwie akademicy przyśpieszyli grę, wzmocnili defensywę i rywale  byli bezradni. Później wystarczyło pilnować dużej przewagi.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Jacek Chojnacki-6 (2×3), Przemysław Grabowski-12 (2×3), Rafał Kułakowski-3 (1×3), Piotr Ćwirko-6, Piotr Rosiński-2, Kamil Zajkowski-2, Marcin Kowalewski-17 (1×3), Rafał Chudzik-2, Tomasz Panewski-14 (2×3), Michał Kucharski-1, Jakub Chmielewski-4, Paweł Matysiak-5 (1×3)

Olsztynianie rozpoczęli mecz od udanych akcji, wyróżniał się szczególnie Przemysław Grabowski, w tym okresie najskuteczniejszy zawodnik AZS-u. Świetnie spisywał się też Tomasz Panewski. Objęliśmy prowadzenie 13:7, ale chwila dekoncentracji pozwoliła gospodarzom na odrobienie strat. Końcówka tej części należała jednak znów do gości.

W drugiej kwarcie olsztynianie utrzymywali przewagę i znów tuż przed przerwą stracili kilka łatwych punktów.

Nikła różnica (35:33) na korzyść akademików zapowiadała duże emocje po zmianie stron. Tymczasem w trzeciej odsłonie olsztynianie „rozbili” defensywę gospodarzy, sami bronili bardzo skutecznie i od razu znalazło to odzwierciedlenie. 58:44 przed ostatnia kwartą niczego wprawdzie nie gwarantowało, ale stawiało nas w doskonałym położeniu.

Trener Kacprzak dysponując dwunastka pełnowartościowych graczy umiejętnie wprowadzał ich do gry by zachować siły na końcówkę. Olsztynianie nie dali się zaskoczyć i utrzymali zwycięstwo.

Dobrze taktycznie rozegrane spotkanie i pewny sukces, na wyjeździe szczególnie cenny