Inter Parts powalczył, ale przegrał – To był i tak przełomowy sezon

Koszykarzom Inter Parts AZS UWM Olsztyn nie udało się awansować do półfinału rozgrywek II ligi. W I rundzie play off przegrali rywalizację z Księżakiem Łowicz (1:2). Obaj rywale stoczyli trzy twarde mecze i rozstrzygali je na swoją korzyść we własnym halach. Księżak skorzystał z przywileju rozegrania ostatniej potyczki u siebie i pokonał olsztynian 93:82 (24:21, 20:25, 20:16, 29:20) Mecz w Łowiczu przypominał swym przebiegiem spotkanie w Kortowie. Drużyny długo szły „łeb w łeb”. Zadecydowała chwila słabości na początku czwartej kwarty. Gospodarze błyskawicznie odskoczyli i spokojnie kontrolowali grę do końca. Ale akademikom dziękujemy za wiele pozytywnych emocji w tym sezonie.

Księżak Łowicz – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 93:82 (24:21, 20:25, 20:16, 29:20) (stan rywalizacji 2:1) – awans Księżak

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-2, Paweł Śwpica-7, Jarosław Chojnacki-11, Piotr Rosiński-4, Krzysztof Kawałek-13, Mariusz Olejko-2, Marcin Kowalewski-35, Jarosław Andrusiewicz, Karol Obarek-0.

Na początku wypada podziękować koszykarzom olsztyńskim za wspaniałą postawę w tym sezonie. Z drużyny, która do tej pory broniła się tylko przed spadkiem przekształcili się w team, który podjął walkę z każdym rywalem i bez cienia respektu próbował osiągnąć jak najwięcej. Osiągnął nie tylko najlepszy wynik w dotychczasowych występach w II lidze, ale przede wszystkim zaskarbił sobie serca kibiców, którzy docenili determinację i coraz wyższe umiejętności. Mecze z Astorią czy Księżakiem rozegrane w kortowskiej hali ujawniły potencjał, który musi eksplodować i wyrazić się większa stabilizacją na określonym poziomie. Tego oczekujemy. Słowem, dziękujemy za już, a prosimy o jeszcze, bo dobry męski basket może przynieść wiele niezapomnianych wrażeń. To kilka słów na gorąco, bo przecież będzie jeszcze okazja skomentować występy kortowian w II lidze.

Trzeci mecz play of w Łowiczu był znów pasjonującym widowiskiem i długo sprawa wyniku była całkowicie otwarta. Olsztynianie zaczęli bardzo skoncentrowani, świetnie rzucał ich lider Marcin Kowalewski (12 punktów w I kwarcie), a na tablicach „szaleli” Krzysztof Kawałek i Piotr Rosiński. Szkoda tylko, ze lekkomyślna strata w samej końcówce pozwoliła gospodarzom na uzyskanie przewagi.

W drugiej kwarcie Księżak poszedł za ciosem i zwiększył dystans do 10 oczek. Riposta była błyskawiczna i skuteczna. Do akcji wkroczyli: Marcin Kowalewski i Paweł Śpica odrabiając z nawiązką straty.

Do przerwy mieliśmy dwa punkty zapasu i wiadomo było, że o wszystkim znów zadecyduje moment słabości którejś ze stron. Niestety, na początku czwartej kwarty  dopadła nas chwilowa niemoc chwilowa niemoc i w ciągu 4 minut przewaga Księżaka osiągnęła 16 punktów. Tego już nie dało się zniwelować, choć akademicy do końca walczyli, bo nie raz udowodnili, że potrafią wyjść obronna ręką z największych opresji.  Tym razem się nie udało, ale jesteśmy przekonani, że takie mecze jak z Łowiczem zahartują olsztynian w walce o wyższe cele.