Inter Parts pożegnał się z Pucharem Polski – I znów fatalna czwarta kwarta

W minionym sezonie koszykarze stali się rewelacją Pucharu Polski, awansując do fazy grupowej obok tuzów krajowego basketu. Tym razem z turniejem pożegnali się już w pierwszej rundzie, przegrywając na wyjeździe z SMS PSKosz. Władysławowo 60:77 (13:18, 18:18, 23:18, 6:23). Podobnie jak w ostatnim meczu ligowym akademicy fatalnie wypadli w ostatniej kwarcie, w której ulegli rywalom różnicą 17 punktów. Przed tą odsłona wynik był remisowy. Niepokojąca jest postawa zawodników w końcówkach. Czyżby brakowało sił?

SMS PZkosz Władysławowo – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 77:60 (18:13, 18:18, 18:23, 23:6)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-6, Artur Markowski-3, Grzegorz Jankowski-7, Jacek Chojnacki-6, Piotr Ćwirko-2, Paweł Śpica-10, Jarosław Andrusiewucz-17, Karol Obarek-0, Rafał Kułakowski-9

Akademicy wystąpili bez swojego najlepszego zawodnika Marcina Kowalewskiego i przekonaliśmy się, że bez niego potencjał zespołu jest dużo mniejszy. Zadebiutował natomiast wicemistrz świata juniorów Paweł Śpica, który nieźle wprowadził się do gry, zdobył w tym meczu 10 punktów. Goście rozpoczęli od prowadzenia, które jednak po kilku minutach stracili. Do przerwy utrzymywała się kilkupunktowa przewaga  SMS-u. Po zmianie stron kortowianie odrobili straty i wydawało się, że już opanowali sytuację. Niestety w końcówce zawiedli na całej linii i pozwolili rywalom „odjechać”. Bardzo słaba skuteczność” zaledwie 31 procent przy 44 przeciwników,. Nie pomogły znakomicie egzekwowane rzuty wolne (prawie 90 procent), gdyż gospodarze dominowali w zbiórkach, grali też bardziej zespołowo i kombinacyjnie. W tym sezonie klasowych drużyn nie zobaczymy, musi wystarczyć nam liga.