Inter Parts rozbił rywali – Popisowa pierwsza kwarta

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn grają w tym sezonie w kratkę i do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W sobotnie popołudnie kibice mieli powody do satysfakcji, bowiem olsztynianie w dobrym stylu pokonali WOSSM Warszawa 88:61 (31:10, 21:13, 20:24, 16:14). Mecz rozstrzygnął się w pierwszej kwarcie, kiedy gospodarze dosłownie zmietli z parkietu rywali. Ogromna przewaga zapewniła komfort podczas dalszej części spotkania.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – WOSSM Warszawa 88:61 (31:10, 21:13, 20:24, 16:14)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-5(1×3),Mariusz Oleko-0, Jacek Chojnacki-8(1×3), Piotr Rosiński-6, Kamil Zajkowski-3, Marcin Kowalewski-14(2×3), Rafał Chudzik-7, Tomasz Panewski-11 (2×3), Michał Kucharski-7, Jakub Chmielewski-6, Paweł Matysiak-15(3×3)

Pierwszą kwartę olsztynianie rozegrali koncertowo. Wyszła piątka: Jacek Chojnacki, Kamil Zajkowski, Marcin Kowalewski, Rafał Chudzik i Tomasz Panewski. Wszyscy od pierwszej minuty zaangażowali się w grę. Stłamsili przeciwników, popisując się wieloma kontratakami, rzutami za trzy punkty. Świetnie spisywał się Tomasz Panewski, wtórował mu Marcin Kowalewski, w zasadzie nie było słabszego punktu w zespole. Wynik 31:10 mówi właściwie wszystko.

W tym momencie wiadomo było, że olsztynianie wygrają to spotkanie wysoko, wątpliwości nasuwały tylko rozmiary zwycięstwa. Do przerwy przewaga wzrosła do 29 punktów i zanosiło się na pogrom.

Po zmianie stron olsztynianie wyraźnie pofolgowali, trener wykorzystał do gry wszystkich zawodników i druga połowa była w miarę wyrównana, ale pod pełną kontrolą gospodarzy.

Żuraw King Oscar Gniewino – Żyrardowianka Żyrardów 70:58

Etmal Korsarz Gdańsk – SMS PZKosz Władysławowo 62:97

SIDEn Polski Cukier Toruń – Tur Bielsk Podlaski 75:66

AZS WSGK POLFARMEX Kutno – KK Świecie 108:68

AZS UWM Olsztyn – WOSSM Warszawa 88:61

Basket Piła – MON – POL Płock 99:43

Trefl II Sopot – PWiK Piaseczno 76:86

1. SIDEn Polski Cukier Toruń    40   21   19 – 2   1696 – 1362