Inter Parts stać na wszystko – Wicelider na kolanach w Kortowie

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn są nieobliczalni. O tym zdążyliśmy się przekonać nie raz. Potrafili pokonać najlepsze drużyny kraju z Czarnymi Słupsk na czele, ale tez przegrać z dużo słabszymi od siebie i to w stylu, o którym szybko staraliśmy się zapomnieć. W niedziele znów błysnęli talentem i ujawnili wielkie możliwości. Po doskonałej grze rozbili w pył wicelidera II ligi Astorię Bydgoszcz 104:80 (30:12, 21:17, 29:32, 24:19). W pierwszej połowie  spotkania zademonstrowali znakomity basket, niezwykle skuteczny i zupełnie zniechęcili do walki rywali. Panowie! Prosimy częściej.

 

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – Astoria Bydgoszcz 104:80 (30:12, 21:17, 29:32, 24:19).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-4, Grzegorz Jankowski-11, Jacek Chojnacki-7, Piotr Ćwirko-14, Krzysztof Kawałek-16, Jarosław Andrusiewicz-4, Mariusz Olejko, Marcin Kowalewski-30, Piotr Rosiński-4, Paweł Śpica-13, Rafał Kułakowski-0

Wynik do przerwy 51:29 był ogromnym zaskoczeniem, ale przede wszystkim konsekwencją doskonałej gry akademików, którzy długimi okresami w ogóle nie popełniali błędów, a w tak szybkiej grze wydaje się to niemożliwie. Zwłaszcza pierwsza odsłonawyborna, gdzie gospodarze wpadli w rodzaj transu, a aspirujący do gry w I lidze rywale byli tylko biernymi obserwatorami.

Oczywiście nawet tak wysoka przewaga niczego jeszcze nie gwarantowała. Kortowianie dali tego przykład nawet  w tym sezonie. Tym razem jednak błędu nie popełnili. Nadal grali bardzo dobrze, utrzymując bezpieczny dystans, choć oczywiście obrona nie była już tak szczelna i aktywna. Ale była okazja do paru popisów, co oczywiście akademicy maja we krwi i nie raz przez to przegrali. Tu jednak mieli do tego pełne prawo.

Cóż, chciałoby się powiedzieć. Dlaczego nie gracie tak częściej. Możliwości jak widać macie ogromne. Warto je wykorzystać!

Fot. Radosław Kowalski

{gallery}par19{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x