Inter Parts tym razem bez szans – Nierówne siły

Wprawdzie koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn sprawili niejedną niespodziankę, ale było to przede wszystkim w Pucharze Polski, a ten turniej nie wszyscy traktują prestiżowo. W II lidze kortowianom idzie ciężko, zwłaszcza gdy na przeciw staje zespół skoncentrowany, wyrównany o skrystalizowanym celu sportowym. Siden Torun z pewnością do takich rywali zależy. Kandydat do awansu pokazał klasę i dał pograć gospodarzom tylko w czwartej kwarcie. AZS przegrał to spotkanie wysoko 71:89 (18:31, 12:27, 17:20, 24:11)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-5(1×3), Rafał Kułakowski-9(1×3), Jacek Chojnacki-0, Piotr Ćwirko-8(2×3), Piotr Rosiński-0, Kamil Zajkowski-6, Marcin Kowalewski-5, Rafał Chudzik-12(1×3), Rafał Chudzik-12(2×3), Michał Kucharski-0, Jakub Chmielewski-10, Paweł Matysiak-4.

Torunianie w pierwszych dwóch kwartach niepodzielnie panowali na boisku. Grali bardzo skutecznie, jak zaprogramowani. Inna sprawa, że olsztynianie specjalnie im nie przeszkadzali. Przewaga rosła z każdą minutą i rezultat do przerwy (30:58) zapowiadał klęskę akademików.

Ponieważ losy meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko w drugiej części goście wyraźnie odpuścili, a w czwartej kwarcie dali pograć olsztyniakom. Do kompromitacji więc nie doszło, ale różnica w umiejętnościach była w tym spotkaniu wyraźna.

AZS WSGK POLFARMEX Kutno – Żyrardowianka Żyrardów 78:68

AZS UWM Olsztyn – SIDEn Polski Cukier Toruń 71:89

Basket Piła – Etmal Korsarz Gdańsk 68:63

Trefl II Sopot – Żuraw King Oscar Gniewino 88:59

PWiK Piaseczno – SMS PZKosz Władysławowo 78:90

MON – POL Płock – Tur Bielsk Podlaski 58:99

KK Świecie – WOSSM Warszawa 70:59

1. AZS WSGK POLFARMEX Kutno  28   15   13 – 2   1225 – 959