Inter Parts uległ po dogrywce – Nie przytrzymali wyniku, a szkoda…

Po fantastycznym spotkaniu z Astorią Bydgoszcz oczekiwaliśmy zwycięstwa nad Korsarzem, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że gdańszczanie są zespołem groźnym i doświadczonym. Nieustępliwość i konsekwencja w grze rywali olsztynian okazała  w tym spotkaniu niebagatelnym atutem. Gospodarze mieli przez większość meczu inicjatywę. Prowadzili dość długo, wprawdzie Korsarz gonił, ale AZS znów ‘odskakiwał”. Na 4 minuty przed końcem było 77:71, ale straciliśmy kolejno dziewięć oczek i po dramatycznej końcówce oba zespoły zdobyły po 82 punkty. Doszło do dogrywki, w której daliśmy się zaskoczyć i przegraliśmy mecz 89:97 (22:17, 23:20, 22:25, 15:20 d.15:20)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – Korsarz Gdańsk  89:97 (22:17, 23:20, 22:25, 15:20 d.15:20)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-13. Paweł Śpica-8, Jarosław Chojnacki-7, Krzysztof Kawałek-13, Jarosław Andrusiewicz-4, Marcin Kowalewski-30, Piotr Rosiński-9, Karol Obarek-5, Rafał Kułakowski-0

{gallery}kow8{/gallery}

Gdy na kilka minut przed końcem akademicy prowadzili sześcioma punktami wydawało się, że  zanotują kolejne zwycięstwo. Niestety nastąpiło zupełne załamanie gry i goście błyskawicznie odrobili dystans, a nawet uzyskali przewagę (80:77). Dorian Bacławski rzutem za trzy wyrównał, a dwa  celne rzuty wolne Jarosława Chojnackiego dały nam znów prowadzenie. Niestety. Choć do końca brakowało niewiele nie udało się utrzymać wygranej. Jeszcze na 18 sekund przed syrena trener Rafał Kacprzak wykorzystał czas, by ustalić rozegranie ostatniej akcji. Niestety, nie przyniosło to efektu i doszło do dogrywki.

Tu daliśmy się niestety zaskoczyć. O wszystkim przesądziły dwie efektowne „trójki” Załuckiego. Korsarz od razu odskoczył, a my graliśmy bardzo nerwowo. Czas uciekał, wymuszał ryzyko. Niestety szczęście w rzutach nam nie sprzyjało i w ten sposób gdańszczanie wywieźli komplet punktów, na co się zupełnie nie zanosiło.

Szkoda, bo ewentualne zwycięstwo usadowiłoby nas bliżej czoła. Drużynie nadal brakuje stabilizacji. Stać ją na wiele. Może wygrać z najlepszym i przegrać w najmniej spodziewanym momencie.