Inter Parts walczył o honor – Nadawali na innych falach

Drugi występ koszykarzy Inter Parts AZS UWM Olsztyn w fazie grupowej Pucharu Polski i druga porażka. Trudno się dziwić, skoro rywalami są wyłącznie zespoły ekstraklasy. Tym razem dodatkową trudnością olsztynian była gra na obcym boisku, a u siebie potentaci wystawiają zazwyczaj najmocniejszy skład. Stąd wysoka przegrana w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 54:111 (15:29, 12:31, 15:23, 12:28).

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Przemysław Grabowski-6 (2×3), Mariusz Olejko-4, Rafał Kułakowski-0, Jacek Chojnacki-3 (1×3), Piotr Ćwirko-2, Piotr Rosiński-6, Kamil Zajkowski-7, Marcin Kowalewski-6, Rafał Chudzik-5, Tomasz Panewski-4 (1×3), Jakub Chmielewski-2, Paweł Matysiak-9 (3×3)

Najwięcej punktów dla Polpharmy zdobyli: Adam menelski-27, Kirk Archibeque-18 i Marcin Dutkiewicz-15.

Zaczęło się bardzo źle od prowadzenia gospodarzy 11:0. Pierwsze punkty dla AZS-u zdobył po czterech minutach spotkania najbardziej obyty w konfrontacjach z tej klasy przeciwnikami Marcin Kowalewski, za chwilę powtórzył celny rzut i olsztynianie jakby przystosowali się do niełatwej sytuacji, tym bardziej, że za trzy punkty trafił Przemysław Grabowski. Niestety nastąpił okres szkolnych błędów, nie wymuszonych strat, co gospodarze skrzętnie wykorzystali. Zwłaszcza Adam Metelski popisał się udanymi zagraniami i zdobył w tej kwarcie aż 13 oczek. W końcówce Paweł Matysiak „odpowiedział” trójką i trochę zmniejszył dystans.

Niestety na początku drugiej odsłony koszykarze Polpharmy skarcili nas niesamowicie. Łatwo zdobywali punkty i ich przewaga niepokojąco rosła. Olsztynianie nie potrafili skutecznie zatrzymać rywali. Nie pomagały zmiany, często zarządzane przez trenera Rafała Kacprzaka. Wynik do przerwy 60:27 wystarczy za komentarz.

Można było obawiać się najgorszego. Na szczęście w trzeciej kwarcie Inter Parts podjął walkę i przegrał ja tylko ośmioma punktami. Musimy cały czas pamiętać o różnicy klas, jakie dzielą obie drużyny. W optymalnej dyspozycji nadają one na zupełnie innych falach, dlatego dobrze, że olsztynianie „nie odpuścili”.

„Setkę” Polpharma osiągnęła na trzy i pół minuty przed końcem, nam chodziło o to by przekroczyć 50, może 60 punktów. Może to niewiele, ale czasami nawet zrealizowanie takiego celu pobudza do walki. Ostatecznie spotkanie  zakończyło się  porażką 54:111. Dużo, ale w tej sytuacji bądźmy wyrozumiali…