Inter Parts wielką niewiadomą – Huśtawka nastrojów w Kortowie

Nie wiadomo czego można spodziewać się po koszykarzach II-ligowego Inter Parts AZS UWM Olsztyn. Wahania formy zawodników są zadziwiające. Jedna kwartę potrafią rozegrać koncertowo, by w następnej wypaść żenująco słabo. Mecz z Żurawiem Gniewino był tego ewidentnym przykładem Olsztynianie po słabej pierwszej kwarcie już do przerwy nie tylko odrobili dystans, ale zyskali przewagę, by po zmianie stron, cały dorobek roztrwonić i przegrać mecz 84:93 (16:24, 27:11, 19:24, 22:34)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn –  TS Żuraw Gniewino 84:93 (16:24, 27:11, 19:24, 22:34)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-0, Grzegorz Jankowski-15, Jarosław Chojnacki-6, Piotr Ćwirko-2, Krzysztof Kawałek-10, Jarosław Andrusiewicz-4, Marcin Kowalewski-25, Piotr Rosiński-8, Paweł Śpica-14

Doprawdy trudno wytłumaczyć metamorfozę akademików po przerwie, zwłaszcza fatalną postawę w ostatniej kwarcie. Strata aż 34 punktów w jednej kwarcie świadczy albo o zupełnej utracie sił, albo o braku dyscypliny taktycznej. Biorąc pod uwagę statystki gospodarze prawie  we wszystkich elementach byli lepsi. Było jedno „ale”.  Rywale rzucali aż 31 osobistych, co przy 80 procentach skuteczności dało im aż 25 oczek. Kortowianie o dziwo nie spudłowali ani razu, ale wykonali tylko 11 prób. Wystarczy porównać by matematycznie wskazać przyczynę przegranej. To nie pierwszy mecz w tym sezonie, kiedy olsztynianie fatalnie rozgrywają ostatnią kwartę. I wtedy cały wysiłek idzie na marne.