Inter Parts wpadł w dołek – Takich strat nie dało się odrobić

Porażka na własnym boisku z KK Świecie nie była dziełem przypadku. W sobotę (25 lutego) Inter Parts AZS UWM Olsztyn znów przegrał, tym razem na wyjeździe z rezerwami Trefla Sopot. 69:81 (16:26, 14:21, 15:20, 24:14). Przez trzy kwarty gospodarze dyktowali warunki i zanosiło się na wysoka porażkę. W czwartej odsłonie nastąpił ostry zryw akademików (oni to potrafią) i przez chwile zaświtała nadzieja, ale straty były zbyt duże. Trener Sopotu poprosił o czas i jego podopieczni wrócili do równowagi odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo. My natomiast czekamy na przełamanie chwilowej mamy nadzieje niemocy.

Trefl II Sopot – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 81:69 (26:16, 21:14, 20:15, 14:24)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-0, Paweł Śpica-11, Jarosław Chojnacki-13, Piotr Ćwirko-2, Krzysztof Kawałek-10, Mariusz Olejko-6, Marcin Kowalewski-19, Jarosław Andrusiewicz-2, Karol Obarek-0, Rafał Kułakowski-6

Olsztynianie wpadli w dołek. Bardzo kiepsko rozpoczęli mecz w Sopocie i od razu gospodarze wypracowali sobie przewagę, która po trzeciej kwarcie osiągnęła 22 punkty. Na początku czwartej odsłony nastąpił zryw kortowian, którzy przez kilka minut niepodzielnie panowali na boisku i dystans zaczął topnieć. Na sześć minut przed końcem było już tylko 74:65 i wtedy trener Trefla poprosił o przerwę. Uczynił to w odpowiednim momencie, bowiem w ostatnich minutach koszykarze z Trójmiasta odrodzili się i w końcówce nie mieli problemowe z utrzymaniem zwycięstwa.

Dobra gra przez kilka minut nie może wpłynąć na ocenę gry zespołu olsztyńskiego, który wypadł poniżej oczekiwań. Znamy możliwości kortownia. Oby zakończyli i tak w sumie udany sezon przyjemnym akcentem.