Inter Parts wreszcie wygrał! Podwójny wymiar

Po serii porażek koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn wreszcie wygrali. Jeszcze nie w lidze, ale w Pucharze Polski. W I rundzie pokonali na wyjeździe Trefl II Sopot 71:69 (16:15, 16:23, 21:15, 18:16). To zwycięstwo ma podwójny wymiar. Po pierwsze awans do kolejnej rundy turnieju, po drugie przerwanie fatalnej passy. Oby był to punkt zwrotny tego sezonu. Mamy nadzieję, że wkrótce w II lidze też odniosą upragniony sukces.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Jacek Chojnacki-8, Przemysław Grabowski-3, Mariusz Olejko-0, Rafał Kułakowski-0, Piotr Ćwirko-4, Kamil Zajkowski-6, Rafał Kacprzak-0, Marcin Kowalewski -18, Rafał Chudzik-7, Tomasz Panewski-14, Jakub Chmielewski-5, Paweł Matysiak-6.

W tym bardzo wyrównanym meczu najbardziej dramatyczna była końcówka. W roli głównej wystąpił najbardziej doświadczony zawodnik jeszcze legendarnej Trójeczki Tomasz Panewski. Udany przechwyt, rzut za trzy punkty, wreszcie celne rzuty wolne w ostatnich fragmentach pozwoliły akademikom uzyskać nieznaczna przewagę, którą utrzymali do końca, mimo rozpaczliwych prób gospodarzy.

Do przerwy jednak nie było najlepiej, zwłaszcza w drugiej kwarcie, w której gospodarze opanowali sytuację i schodzili na przerwę z kilkupunktowym zapasem.

Po zmianie stron olsztynianie zagrali konsekwentnie w obronie wykorzystując dobrą dyspozycję Marcina Kowalewskiego i wspomnianego już kapitana zespołu Tomasza Panewskiego.

Oddajmy głos bohaterom:

Tomasz Panewski. (kapitan zespołu) Już dawno zwycięstwo nie przyniosło nam tyle radości. Ja zdaje sobie sprawę, że rywalem nie był zespół najwyższej klasy, ale po tak czarnej serii każdy sukces cieszy podwójnie, zwłaszcza odniesiony na wyjeździe. Jestem przekonany, że to nas odmieni w lidze. Nabierzemy wreszcie pewności siebie i zaczniemy wygrywać. Myślę, że tym zwycięstwem ucieszyliśmy tez swoich fanów. Oby sala w Kortowie znów odżyła, doping jest nam bardzo potrzebny.

Rafał Kacprzak (trener i zawodnik). Wreszcie wygraliśmy. Gospodarzom też nie wiedzie się w lidze i był to taki mecz na przełamanie. Dobrze rozegraliśmy końcówkę. Dał o sobie znać talent Tomka Panewskiego, który jak za najlepszych lat wziął na siebie ciężar odpowiedzialności i dobrymi akcjami zapewnił nam bezpieczną przewagę. Ale dziś walczył każdy z zawodników, wygrał zespół.