Inter Parts wreszcie zaskoczył – Twarda walka do końca

Koszykarzom Inter Parts AZS UWM Olsztyn ostatnio nie wiodło się najlepiej, a ostatni mecz na własnym boisku przeciwko Wolkom Morskim Szczecin był prawdziwym koszmarem. Z rezerwą oczekiwaliśmy więc następnej potyczki w Kortowie, ale tym razem się nie zawiedliśmy. Olsztynianie nie bez trudu, ale pokonali po twardej grze  GKK Gorzów Wielkopolski 95:85 (24:19, 23:20, 22:28, 26:18). Bardzo cenne punkty, które spokojniej pozwolą grać w dalszej części rywalizacji w II lidze.

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – GKK Gorzów 95:85 ( (24:19, 23:20, 22:28, 26:18)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian  Bacławski-12, Grzegorz Jankowski-9, Jacek Chojnacki-3, Piotr Rosiński-14, Krzysztof Kawałek-15, Marcin Kowalewski-23, Jarosław Andrusiewicz-9, Karol Obarek-10, Rafał Kułakowski-0.

Olsztynianie wreszcie przełamali niemoc na swoim boisku i mamy nadzieję, że nie był to jednorazowy „wyskok” Zwycięstwo przyszło po ciężkiej walce do samego końca, choć początek był łatwy i przyjemny. Zapowiadał gładki sukces, bo w 5 minucie prowadziliśmy już 19:7. Ale niestety już pod koniec tej kwarty goście zniwelowali straty do pięciu oczek.

Druga kwarta zacięta, ze wskazaniem na akademików, ale wiadomo było, że rywale nie złożą broni.

I rzeczywiście po przerwie  wyszli bardzo zmobilizowani. Trzecią odsłonę wygrali i przed ostatnia kwartą gospodarze prowadzili zaledwie dwoma punktami. Na szczęście niepewny wynik wpłynął na nasz zespół mobilizująco. Finałowy fragment rozegrali rozsądnie. Szanowali piłkę i rzucali z pewnych pozycji. W końcówce powiększyli dystans z rzutów osobistych, bo walczący z desperacja przeciwnicy musieli faulować by przedłużyć szanse.

KS KSIĘŻAK Łowicz – SMS PZKosz Władysławowo  108:66

AZS Politechnika Poznań – KK Świecie 88:67

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – GKK Gorzów Wlkp. 95:85

Astoria Bydgoszcz – OPEN Florentyna Pleszew 86:89

Korsarz Gdańsk – WILKI Morskie Szczecin  92:84

TS Żuraw Gniewino – Trefl II Sopot 85:95

1 OPEN Florentyna Pleszew 12 6 6 – 0  571 – 390

2 AZS Politechnika Poznań 10 6 4 – 2  478 – 446