Inter Parts znów przegral końcówkę – A już prawie ich mieli…

Kolejny mecz przegrany po zaciętej końcówce. Takie porażki bolą szczególnie. Tym razem koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn zmierzyli się w Łowiczu z Księżakiem, rywalem znanym, z którym toczyli wiele zaciętych bojów. Ten mecz nie odbiegał od poprzednich. Mimo kiepskiego początku, akademicy po mozolnej pogoni zbliżyli się do rywali. Zabrakło jednak decydującego akcentu. Gospodarze otrząsnęli się i w końcówce zachowali więcej zimnej krwi. Wygrali nieznacznie 78:74 (27:20, 21:10,14:21, 16:13) i zapisali na konto komplet punktów.

Księżak Łowicz – Inter Parts AZS UWM Olsztyn 78:74 (27:20, 21:10,14:21, 16:13)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn: Dorian Bacławski-2, Paweł Śpica-7, Jarosław Chojnacki-6, Piotr Rosiński-14, Krzysztof Kawałek-15, Mariusz Olejko-4, Marcin Kowalewski-16, Jarosław Andrusiewicz-10, Karol Obarek-0, Rafał Kułakowski.

Statystyki pomeczowe oddają przebieg gry. W wielu elementach bilans był równy. O porażce gości zadecydowały głównie straty, bo tych było zdecydowanie za dużo. Inter Parts dał się zaskoczyć w pierwszej kwarcie. Wprawdzie różnica 7 oczek to niewiele, ale przy podobnej klasie drużyn niełatwo to odrobić. Udało się to pod koniec trzeciej kwarty, zdecydowanie najlepszej w wykonaniu olsztynian. Od stanu 62:61 dla Księżaka rozpoczęła się wojna nerwów. Goście nie wykorzystali wielu okazji by wyjść na prowadzenie. Przeciwnicy przezwyciężyli niemoc i w ostatnich minutach przejęli inicjatywę. Wprawdzie celne rzuty Krzysztofa Kawałka przedłużały nasze nadzieje, ale jednak riposty Księżaka były błyskawiczne. Jeszcze przy wyniku 78:71 za trzy rzucił Jarosław Chojnacki, ale na więcej olsztynian nie było już stać.