Jak emocje to tylko z Inter Parts – Fantastyczna pogoń i kosz przed syreną

Koszykarze Inter Parts AZS UWM Olsztyn utwierdzają nas w przekonaniu, że podczas spotkań z ich udziałem nie można się nudzić. A przede wszystkim nie powinno się wychodzić przed końcową syreną. W niedzielę dokonali podobnego wyczynu jak polscy piłkarze ręczni w meczu e Szwecją. Z młodzieżą SMS PZKosz Władysławowo po trzech kwartach przegrywali różnicą 14 punktów, wcześniej przewaga rywali była jeszcze większa, a jednak rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść 73:71 (12:22, 13:15, 16:18, 32:16), zdobywając decydującego kosza (Krzysztof Kawałek) prawie równo z końcowym sygnałem. Ostatnie pięć sekund to zupełnie oddzielna historia!

Inter Parts AZS UWM Olsztyn – SMS PZKosz. Władysławowo 73:71 (12:22, 13:15, 16:18, 32:16)

Inter Parts AZS UWM Olsztyn:Dorian Bacławski-6, Paweł Śpica-17, Jarosław Chojnacki-16, Krzysztof Kawałek-11, Jarosław Andrusiewicz-2, Mariusz Olejko-2, Marcin Kowalewski-12, Piotr Rosiński-4, Karol Obarek-3, Rafał Kułakowski-0

To był kolejny horror w wykonaniu zawodników olsztyńskich. Jeszcze na trzy minty przed końcem przegrywali różnicą dziesięciu punktów i nic nie zapowiadało zmiany układu sił. Sygnał do ataku dał Jarosław Chojnacki, który popisał się dwoma „trójkami” i bezpieczna wydawałoby się przewaga gości stopniała. Akademicy poczuli krew i poszli za ciosem. Walczyli z niezwykłą determinacją, nie było straconych piłek. Na 25 sekund przed syreną Paweł Śpica (bardzo dobry występ) dał nam wreszcie upragnione prowadzenie. Ostatnie pół minuty tego meczu to cała epoka. Na 3 sekundy przed końcem Rafał Kułakowski sfaulował Struskiego, a ten bezwzględnie wykorzystał dwa osobiste, Remis 71:71. W tej sytuacji dogrywka była nieunikniona. Ale wiara czyni cuda. Olsztynianie przeprowadzili jeszcze jedną akcję. Za trzy punkty niecelnie rzucał Chojnacki, piłkę zebrał Krzysztof Kawałek i fantastyczną dobitka dała nam dwa oczka i…zwycięstwo.

To co było przedtem idzie w niepamięć. Gratulacje za ambicję. Przychodzimy na następny mecz, bo naprawdę warto…