Juniorki KKS w pełnym składzie – Setka z dużą górka w Starogardzie

Wykorzystując wolny termin zespołu I-ligowego (mecz mistrzowski we wtorek g. 17.30) zespół juniorek KKS mógł wystąpić w najmocniejszym składzie w Starogardzie Gdańskim przeciwko miejscowej drużynie SMS. Efekt był łatwy do przewidzenia. Olsztynianki wygrały to spotkanie 128:40 (32:8, 21:10, 44:9, 31:13). Występ w Starogardzie miał charakter ostrego przetarcia,. Ale różnica klas jak to bywa miała wpływ na stopień koncentracji. Od czasu do czasu zdarzały się błędy, ale czy można się dziwić?Brawa dla młodziczek KKS (Nidzica), które też wygrały w Starogardzie 61:50.

 

Juniorki

SMS Starogard Gdański – KKS Olsztyn 40:128 (8:32, 10:21, 9:44, 13:31)

KKS Olsztyn: Angelina Skarżycka-33(6×3), Natalia Żukowska-30, Ksenia Zajączkowska-15(1), Alicja Szych(12, Aleksandra Żygowska-11(1), Iwona Polak-10, Dominika Kowalewska-3, Laura Jastrzębowska-4, Patrycja Kalinowska-0

Trener Tomasz Sztąberski dość sceptycznie ocenił grę swych podopiecznych. Z drugiej strony ucieszył się, że rywal był słabszy, bo za tydzień olsztynianki zmierzą się z GTK Gdynia i to będzie prawdziwy mecz. Wracając do niedzielnej potyczki przewaga zespołu KKS była druzgocąca, w jednej lidze grają więc zespoły z innych półek. Nie ma dwóch zdań, z jakości szkolenia i jego intensywności możemy być na pewno zadowoleni. Nie mamy tak szerokiego i tak wczesnego naboru jak w dużych koszykarskich stajniach, ale szybko nadrabiamy czas. Wyniki juniorek o tym świadczą.

Młodziczki

SMS Starogard Gdański – KKS Olsztyn (Nidzica) 50:61 (7:19, 20:17, 12:9, 11:16)

KKS Olsztyn (Nidzica): Magdalena Autuch-0, Paulina Borowa-6, Patrycja Maciąg-0, Dominika zalewska-0, Zuzanna kaniecka-15, Zuzanna Muzyczuk-2, Paulina Pusz-0, Ewa Glinka-6, Kamila Płatek-14, Kinga Soboń-18.

Cenne zwyciestwo młodziczek, któych czasami posiła fantazja, na czym cierpiała skuteczność, ale w koncówce zespół spisał sie znakomicie i odniósł pierwsze zwycięstwo w lidze. 30 października nidziczanki wystąpią wreszcie przed własną publicznością. Juz dziś zapraszamy kibiców.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x