Juniorski kwartet w akcji – Olimp Ketrzyn trzyma fason

Sobota stała pod znakiem warmińsko-mazurskich  derbów w strefie pomorskiej juniorów. Odbyły się dwa spotkania z udziałem naszych drużyn. W meczu na szczycie Trójeczka Olsztyna przegrała na własnym parkiecie ze świetnie spisującym się w tym sezonie Olimpem Kętrzyn 66:98 (14:17, 10:28, 21:31, 21:22). Kętrzynianie z kompletem zwycięstw przewodzą grupie, awans do finału strefy maja zapewniony, ciekawe jak spiszą się w konfrontacji z zespołami Trójmiasta. W drugim meczu AS Mrągowo przegrał z Truso Elbląg 49:76 (8:19, 13:15, 12:19, 16:23).

Trójeczka Olsztyn – Olimp Kętrzyn 66:98 (14:17, 10:28, 21:31, 21:22)

Trójeczka Olsztyn: Łukasz Podgórski-14, Adam Martul-0, Adam Kowalski-4, Emil Ziarkowski-21, Rafał Soćko-0, Tomasz Sobolewski-9, Dawid Kwiatkowski-2, Maciej Wardach-0, Tomasz Kołakowski-6, Kacper Maraszek-10

Olimp Kętrzyn: Paweł Juchniewicz-23, Patryk Szarkowicz-10, Mateusz Sienkiewicz-18, Łukasz Trusewicz-24, Adam Siewruk-22, Maciej Kaziród-1, Maciej Wasilewski-0, Kamil Maśliński-0, Mateusz Mucha-0, Tomasz Korpalski-0, Arkadiusz Siwek-0, Kamil Wasilewski-0.

Zacięta walka trwała tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie znakomicie dysponowani kętrzynianie uzyskali miażdżącą przewagę i rozstrzygnęli losy spotkania. Trzeba przyznać, że imponowali dobrą organizacją gry, agresywną obroną i kontrami. Gospodarze byli bezradni, inna sprawa, że wyraźnie nie mieli swojego dnia.

Po przerwie goście kontrolowali przebieg wydarzeń, ale nie spoczęli na laurach. Zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Widać, że systematyczna praca  trener Joanny Potraffke przynosi duże efekty. Brawo Olimp!

{gallery}potra5{/gallery}

As Mrągowo – Truso Elbląg 49:76 (8:19, 13:15, 12:19, 16:23)

As Mrągowo: Kamil Mirosz-7, Adrian Durka-25, Mateusz Ziejka-4, Mateusz Zyśk-4, Paweł Bosek-9

Truso Elbląg: Eryk Gers-2, Damian Karhut-4, Damian Giciński-5, Adam Lipski-4, Kacper Szymański-12, Łukasz Paczkowski-6, Sebastian Gliński-18, Michał Futrega-17, Mateusz Burzyński-8.

Mrągowianie rozpoczęli mecz bardzo dobrze, obejmując prowadzenie, ale nie trwało to długo. Elblążanie opanowali sytuację i jeszcze w pierwszej odsłonie uzyskali przewagę, wykorzystując przestój w grze gospodarzy. Do przerwy As trzymał się dzielnie, potem rywale zwiększali dystans, ale wynik można uznać za przyzwoity. Cały czas musimy pamiętać, że to pierwsze zetknięcie mrągowian z ligową koszykówką. Z meczu na mecz widać postęp, ale przed zawodnikami jeszcze wiele pracy.

Zagraj w koszykówkę!

UKS Trójeczka i KKS Olszyn zamierzają stworzyć koedukacyjną grupę dzieci, które chcą uprawiać koszykówkę. W czwartek (10 listopada) o godz.15.30 w SP 34 przy ul. Herdera odbędą się zajęcia chętnych adeptów, a w roli trenerów wystąpią znani zawodnicy olsztyńskich klubów ligowych: Magdalena Saternus (KKS) i Marcin Kowalewski (Inter Parts AZS UWM). Zapraszamy rodziców z dziećmi. To projekt, który może przynieść wiele dobrego olsztyńskiemu basketowi, a młodzieży sprawić ogromną satysfakcję.