Kiepska passa KKA Apteki Arnika – W Gdańsku też czegoś zabrakło…

Nie wiedzie się w nowym sezonie koszykarkom KKS Apteki Arnika Olsztyn. Po zwycięskiej inauguracji przyszły trzy porażki z rzędu. Wszystkie mecze bardzo wyrównane, przegrane nieznacznie, ale nikt nie przyznaje punktów za styl, liczy się końcowy rezultat. W sobotę KKS uległ na wyjeździe akademiczkom z Gdańska 58:65 (12:17, 17:8, 15:19, 14:21). Zadecydowała czwarta kwarta, kiedy grając już bez Kariny Różyńskiej, ciężko było odrobić straty, tym bardziej, że Barbara Skowronek miała cztery przewinienia.

AZS Gdańsk – KKS Apteki Arnika Olsztyn 65:58 (17:12, 8:17, 19:15, 21:14)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-9, Dominika Spittal-0, Angelina Skarżycka-0, Joanna Markiewicz-16, Natalia Żukowska-2, Emilia Rutkowska-8, Alicja Szych-0, Iwona Polak-0, Alicja Minczewska-6, Barbara Skowronek 17, Ksenia Zajączkowska-0

Czy olsztyniankom brakuje w tym sezonie szczęścia? Tego też, ale i z dyspozycja wiodących do tej pory zawodniczek nie jest najlepiej. Znów problemem okazały sie szybko złapane przewinienia, które na długo „zastopowowały” w poczynaniach obronnych Barbarę Skowronek, a dość szybko wyeliminowały z gry Karinę Różyńską. Najlepsza snajperka KKS nie zdobywa tylu punktów co minionym sezonie. Byc może nie osiągnęła jeszcze optymalnej formy, ale przede wszystkim rywalki po doświadczeniach z poprzednich rozgrywek nie dają jej tyle swobody. Z tym się jednak trzeba pogodzić i znaleźć na to sposób.

Olsztynianki kiepsko weszły w ten mecz, ale w po dobrej drugiej kwarcie zakończyły połowę czteropunktowym prowadzeniem. Trzecia kwarta to walka na całym boisku, w wyniku której żadna ze stron nie uzyskała większej zaliczki. Wspomniane na początku kłopoty z przewinieniami musiały dać znać o sobie. Nastapil krótki moment słabości, rywalki odskoczyły na kilka oczek i to wystarczyło. KKS gonił, zbliżał się, ale nie dał rady. Szkoda, bo punkty uciekają, choć mecze sa bardzo wyrównane.

MKK Siedlce – Lider Swarzędz  67:59

MUKS Kórnik – GTK Wejherowo 95:82

Gdańsk – KKS Olsztyn 65:58

SMS PZKosz Łomianki – MKK Sokołów Podlaski 56:57

1 MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 8 4 4 – 0 279 – 232

2 AZS Uniwersytet Warszawski 6 3 3 – 0 226 – 204

3 GTK Wejherowo 6 4 2 – 2 304 – 288

4 MKK Siedlce 6 4 2 – 2 276 – 286