KKS Agapit kontrolował grę w Lublinie – Patrycja Daliga zmroziła rywalki

Koszykarki KKS Agapit pomyślnie rozpoczęły rewanżową rundę rozgrywek I ligi pokonując na wyjeździe AZS UMSC II Lublin 67:59 (21:17, 18:13, 15:11, 13:18). Olsztynianki prowadziły przez cały mecz, ale musiały się mieć na baczności, bowiem dystans nie był duży. A rywalki zdeterminowane i groźne. W końcówce zapał akademiczek ostudziła Patrycja Daliga, która okazała się świetnym nabytkiem zespołu z Olsztyna.

AZS UMCS II Lublin – KKS SAgapit Olsztyn 59:67 (17:21, 13:18, 11:15, 18:13)

KKS Agapit Olsztyn: Joanna Chełchowska-14, Natalia Sobotka-4, Alicja Wawrzyniak-10, Patrycja Daliga-17, Marta Sztąberska-12, Martyna Przeradzka-0, Zuzanna Bałdyga-0, Ewelina Kitkowska-0, Karolina Giżyńska-10

Olsztynianki wygrały dość pewnie, choć przewaga na dystansie nie była tak duża by nie trzymać maksymalnej koncentracji. Zaczęło się od celnej „trójki” Alicji Wawrzyniak, co wróżyło dobrze, bo akurat takie punkty na wyjazdach są bezcenne. Wprawdzie rywalki niebawem wyrównały, ale lekką przewagę posiadały zawodniczki KKS. Szczególnie aktywna była Joanna Chełchowska, która skutecznie walczyła na całym boisku, a do tego „nabiła” wiele fauli przeciwniczkom. Kwartę zakończyły czteropunktowym prowadzeniem, a to dzięki rzutowi za trzy Karoliny Giżyńskiej. Drugą odsłoną w dobrym stylu rozpoczęły lublinianki (celna trójka), ale potem nastąpiło pięć minut bez kosza akademiczek, co KKS bezwzględnie wykorzystał. Gdy odskoczył na 32:20, trener AZS poprosił o czas. I miał intuicję. Po wznowieniu gry jego podopieczne poprawiły wynik na 26:32, ale potem znów przyszła dobra passa olsztynianek. Do przerwy prowadziły 39:30.

Po zmianie stron KKS „trzymał” dystans, nawet powiększył różnicę (54:41). Niby dużo, ale trzeba było się spodziewać desperackiej ofensywy rywalek. I taka nastąpiła. Na minute przed końcem przewaga gości stopniała do zaledwie trzech oczek (59:62). Wtedy w głównej roli wystąpiła Patrycja Daliga, która wyraźnie ostudziła zapał lublinianek, zdobywają w krótkim odstępie czasu cztery punkty. Na zakończenie trafiła raz z rzutu wolnego.

Nie był to wielki mecz, ale osztynianki zagrały na tyle solidnie, że odniosły zasłużone zwycięstwo.

AZS UMCS II Lublin – KKS Agapit Olsztyn 59:67

Grot F&F Automatyka Pabianice – GTK II Gdynia 68:45

Iodica TopMarket MKS Pruszków – AZS Uniwersytet Gdański 70:56

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podl. – Mon-Pol Płock 58:74