KKS Agapit umacnia się w czołówce – Po przerwie Huragan ujarzmiony

Koszykarki KKS Agapit Olsztyn umacniają się w czołówce I ligi. W sobotę (23 października) odniosły w Jezioranach trzecie zwycięstwo w sezonie pokonując wysoko Huragan Wołomin 89:67 (25:14, 19:22, 25:12, 20:19). Olsztynianki wygrały bardzo pewnie, choć były krótkie momenty dekoncentracji, które dawały rywalkom nadzieje. Ale zespół w odpowiednim momencie reagował i panował nad sytuacją. Cieszy fakt, że KKS rozszerza skład, to w kontekście całego sezonu bardzo ważne.

KKS Akapit Olsztyn Huragan Wołomin 89:67 (25:14, 19:22, 25:12, 20:19)

KKS Agapit Olsztyn: Joanna Chełchowska-10, Alicja Wawrzyniak-9, Karolina Giżyńska-15, Ksenia Woźniak-14, Marta Sztąberska-19, Martyna Przeradzka-0, Natalia Sobotka,-10 Nikola Pałasz-2, Patrycja Daliga-10, Ewelina Kitkowska-0, Izabela Birkos-0, Gabriela Olechnowicz-0

Początek był dość chaotyczny z obu stron. Dopiero celna trójka Alicji Wawrzyniak stała się sygnałem do ataku. Poprawka Alicji oraz dwa skuteczne rzuty zza linii 6.25 Joanny Chełchowskiej i Marty Sztąberskiej pozwoliły olsztyniankom odskoczyć na dziewięć oczek (17:6). Wydawało się, że sytuacja jest opanowana, tym bardziej, że nie trafiały rywalki. Nie zdobyły kosza przez prawie pięć minut. Ale jak wreszcie trafiły to posypała się seria i błyskawicznie poprawiły wynik na 14:17. Końcówka należała jednak zdecydowanie do KKS, który z nawiązką odbudował przewagę za sprawą Karoliny Giżyńskiej, Marty Sztąberskiej i Patrycji Daligi. 25:14 po pierwszej odsłonie. To była już niezła zaliczka.

Wydawało się, że olsztynianki przycisną jeszcze mocniej, by później już spokojnie kontrolować grę. Tymczasem inicjatywę przejęły zawodniczki z Wołomina, które odrabiały dystans W połowie tej odsłony zbliżyły się na cztery punkty (27:31) i to był dzwonek alarmowy dla podopiecznych trenera Tomasz Sztąberskiego. Znów nastąpił zryw i celne rzuty: Karoliny Giżyńskiej, Nikoli Pałasz i Marty Sztąberskiej. Potem o swych snajperskich umiejętnościach przypomniała sobie Ksenia Woźniak. Rozpoczęła serię celną trójką, by w krótkim odstępie czasu zdobyć cztery kolejne oczka. Było więc 44:32. W końcówce wołominiankom udało się zredukować straty i w efekcie pierwszą połowę KKS wygrał 44:36.

Po zmianie stron olsztynianki przestały żartować. Od razu wzięły się do pracy i efekty przyszły błyskawicznie Najpierw trafiła Patrycja Daliga, chwilę później trójkę zaliczyła Marta Sztąberska. Obie zawodniczki wzięły na siebie ciężar gry w ofensywie. Koleżanki je wspierały. Różnica wzrastała skokowo, dość powiedzieć, że po trzeciej kwarcie było już 63:42. Do czwartej można było już przystąpić bez zbędnej presji. Wprawdzie za sprawą najlepszej zawodniczki Huraganu Natalii Panufnik przewaga na chwilę zmalała, ale KKS szybko wrócił do swojej gry i znów panował nad sytuacją. I tak już było do końca, mimo że ostatnich minutach pojawiły się na boisku najmłodsze zawodniczki. Dla nich każda minuta w I lidze to duży kapitał.

AZS Politechnika Gdańsk – Iodica TopMarket MKS Pruszków 42:61

AZS UMCS II Lublin – GTK II Gdynia 65:21

KKS Agapit Olsztyn – UKS Huragan Wołomin 89:67

Grot F&F Automatyka Pabianice – SMS PZKosz Łomianki 60:38