KKS Apteki Arnika (na razie) w odwrocie – Wyższa szkoła jazdy

Drugiej porażki w fazie finałowej części rozgrywek I ligi doznały zawodniczki KKS Arnika Apteki Olsztyn. Tym razem przegrały na własnym boisku z AZS-em Rzeszów 65:75 (22:15, 20:18, 10:14, 13:28). Widać jak na dłoni, że o przegranej zadecydowała czwarta kwarta, kiedy olsztynianki kolejno spadały za pięć przewinień i zespół kończył spotkanie bez czterech kluczowych zawodniczek. Następczynie nie dały jeszcze rady udźwignąć ciężaru i rywalki wykorzystały swoja szansę. Trudno, stało się, ale jeśli udało się z tak mocnym przeciwnikiem prowadzić prawie przez cały mecz – to świadczy tylko o możliwościach KKS-u.

KKS Arnika Apteki Olsztyn – AZS Rzeszów 65:75 (22:15, 20:18, 10:14, 13:28).

KKS Arnika Apteki Olsztyn: Karina Różyńska-12, Joanna Markiewicz-12, Natalia Żukowska-9, Emilia Rutkowska-4, Iwona Polak-4, Alicja Minczewska-5, Karolina Łatienkow-0, Barbara Skowronek-19, Anna Todys-0, Ksenia Zajączkowska-0, Jolanta Wichłacz-0, Aleksandra Żygowska-0

To końca brakowało niecałe siedem minut, kiedy rzeszowiankom udało się odrobić spore już straty. Było 57:57 i olsztynianki jeszcze odpowiedziały kilkoma akcjami, wychodząc po raz ostatni na prowadzenie 63:62. Potem już z każdą minutą było gorzej. Wcześniej z boiska za pięć fauli zeszły: Natalia Żukowska i Barbara Skowronek, a gdy doszła do ich grona Joanna Markiewicz można było przewidzieć fatalne skutki. KKS musiał postawić wszystko na jedną kartę, ale ryzykowne akcje i rzuty nie powiodły się, a do tego piąte przewinienie popełniła Karina Różyńska.

Mimo, że statystyki tego spotkania nie wyglądały rewelacyjnie to olsztynianki długo utrzymywały przewagę, choć można było przeczuwać, że wszystko wisi na włosku, że jak wypadnie nam jeden element z całości wszystko może posypać się jak domek z kart.

Bardzo dużo fauli olsztynianek – aż 33, stąd przedwczesne zejścia tylu zawodniczek i niestety fatalna statystyka rzutów za trzy. Na 17 prób tylko jedna udana.

Na razie przegrywamy, ale równe mecze z takimi przeciwniczkami to duży kapitał, który niebawem zaprocentuje.

KKS Apteki Arnika Olsztyn – AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów  65:75

SMS PZKosz Łomianki – Language School Pabianice 55:72

Domeny.pl Siemaszki – MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 61:67

MKS PWSZ Kon-Bet Konin – AZS Uniwersytet Warszawski 83:72

1 Language School Pabianice14 8 6 – 2  516:434

2 AZS OPTeam RES-DROB Rzeszów 14 8 6 – 2  518:479

3 AZS Uniwersytet Warszawski 13 8 5 – 3  563:559

4 MKS PWSZ Kon-Bet Konin 12 8 4 – 4  505:518