KKS Apteki Arnika nadal punktuje – W Kórniku bez emocji i…błysku

Znakomita passa koszykarek KKS Apteki Arnika Olsztyn trwa. W ostatniej przedświątecznej kolejce podopieczne Państwa Sztąberskich wygrały na wyjeździe z ostatnim w tabeli MUKS Kórnik 76:65 (26:21, 23;13, 10:13, 17:18), co nam daje prawie pewne miejsce w czwórce. Nie był to wielki mecz, ale najważniejsze, że dziewczęta plan wykonały. A że nie zawsze jest błysk… Pamiętajmy, że olsztynianki z małym sportowym stażem, grają pod coraz większą presja, a to niełatwe szczególnie w meczach, gdzie się jest murowanym faworytem.

MUKS Kórnik – KKS Apteki Arnika Olsztyn 65:76 (21:26, 13:23, 13:10, 18:17)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-26, Dominika Spittal-0, Andżelika Skarżycka-0, Joanna Markiewicz-10, Natalia Żukowska-6, Emilia Rutkowska-6, Iwona Polak-6, Alicja Minczewska-13, Barbara Skowronek-6, Jolanta Wichłacz-3

Zaczęło się dość nieoczekiwanie od prowadzenia MUKS-u 4:0, ale za chwilę olsztynianki oswoiły się z atmosferą hali i szybko z nawiązka odrobiły straty. Rywalki walczyły z determinacją i nie pozwoliły olsztyniankom odskoczyć na większy dystans. Pierwsza kwarta 26:21, a 22 z tych punktów zdobyły tylko dwie zawodniczki – Alicja Minczewska (13) i Karina Różyńska (9). Poniżej oczekiwań grały nasze najwyższe zawodniczki.

Druga kwarta najlepsza w wykonaniu KKS. W grze ofensywnej wykorzystywaliśmy więcej  wariantów i to przyniosło wymierny efekt. 15 punktów przewagi na półmetku dawało względny spokój, ale na pewno nie było gwarancją zwycięstwa.

W trzeciej odsłonie dopadła nas niestety niemoc. Rywalki niepokojąco się zbliżały, ale na szczęście marazm minął i znów kontrolowaliśmy grę. I tak było do końca mimo przedwczesnego zejścia za pięć przewinień bardzo skutecznej na początku meczu Alicji Minczewskiej

Plan wykonany i to chyba najważniejsze. Nie da się grać przez całą ligę na najwyższych obrotach.