KKS Apteki Arnika odrobił lekcje i …awansował – Wreszcie dopisało nam szczęście

Koszykarki KKS Apteki Arnika mają za sobą ostatni mecz fazy zasadniczej rozgrywek I ligi (grupa I). Zgodnie z oczekiwaniami wygrały w Kobylnicy z zespołem EKO Energy Hit 76:66 (25:15, 28:14, 11:17, 12:20) i czekały na rozwój wydarzeń. Przed nimi grał kontrkandydat do miejsca w czołowej czwórce – MON-POL Płock, który jednak przegrał w Szczecinie z Wilkami 41:50 i odpadł z rywalizacji. Pozostał jednak GTK Gdynia. Zawodniczki z Trójmiasta dopiero o godz. 19 zagrały w Bydgoszczy z Batonem i...przegrały po dogrywce 75:85. Tm samym KKS zajął czwarte miejsce i awansował do finału A I ligi. Odetchnęliśmy z ulgą.

EKO Energy Hit Kobylnica – KKS Apteki Arnika Olsztyn 66:76 {15:25, 14:28, 17:11, 20:12)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-6, Dominika Spittal-10, Angelina Skarżycka-0, Joanna Markiewicz-22, Natalia Żukowska-6, Iwona Polak-12, Alicja Minczewska-0, Patrycja Ulaszewska-2, Jessica Musijowska-2, Ksenia Zajączkowska-2, Jolanta Wichłacz-14, Aleksandra Żygowska-0

Koszykarki KKS w pierwszej połowie uzyskały ogromną przewagę i trener Tomasz Sztąberski mógł sobie w drugiej części pozwolić na duże roszady w składzie. Kobylnica zmniejszała dystans, ale nie na tyle by bać się o końcowy wynik. Dobre spotkanie bardzo aktywnej w tej potyczce Joanny Markiewicz, która okazała się najlepsza egzekutorką. Sporo punktów dołożyły: Iwona Polak i Jolanta Wichłacz. Olsztynianki odrobiły lekcje, ale musiały jeszcze czekać na wynik z Bydgoszczy.

A tam działy się rzeczy niespotykane. Do przerwy koszykarki znad Brdy prowadziły 49:26, dając sobie rzucic w drugiej kwarcie cztery punkty. Potem jednak nastapil nieoczekiwany zwrot sytuacji. Gdynianki goniły i dogoniły przeciwniczki (72:72) doprowadzając do dogrywki. Tu na nasze szczęście zespół z Bydgoszczy obudził sie i odniósł zwycięstwo. 85:75 (24:22, 25:4, 14:28. 9:18, d. 13:3).

Po tym meczu jednakową liczbę punktów zgromadziły KKS Olszytn i MON-POL Plock, ale w bilansie dwóch bezpośrednich spotkań lepsze sa olsztynianki (u siebie 86:65, na wyjeździe 85:88) i one znalazły się na czwartym premiowanym miejscu. Gdyby gdynianki wygrały w Bydgoszczy tę samą liczbę punktów zgromadziłyby trzy drużyny: KKS, MON-POL i GTK i tu najlepszy bilans miałyby zawodniczki z Trójmiasta.

Olsztynianki grały w fazie zasadniczej pechowo, przegrywając kilka spotkań w końcówce. Ale w najważniejszym moencie dopisało im szczęście.