KKS Apteki Arnika wreszcie na fali – Fantastyczna druga kwarta

Koszykarki KKS Olsztyn po trzech porażkach z rzędu przełamały złą passę i odniosły bardzo wysokie zwycięstwo na własnym boisku z zespołem MON-POL Płock 86:65 (17:17, 24:8, 23:23, 22:17). Sukces ma ogromne znaczenie. Pozwala wierzyć w nawiązanie walki z czołówką, a przede wszystkim ujawnił możliwości zawodniczek, które do tej pory nie odgrywały pierwszoplanowych ról. „Obudziła się” Natalia Żukowska, którą wspierała pod koszem Iwona Polak. Dobry mecz rozegrały też Jolanta Wichłacz i Patrycja Bolda, dobre zmiany dała Ksenia Zajączkowska.. Gdy teoretycznie najlepsze zawodniczki odzyskają „normalną” dyspozycję o zwycięstwa będzie łatwiej.

 

KKS Apteki Arnika Olsztyn – MON-POL Płock 86:65 (17:17, 24:8, 23:23, 22:17).

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-10, Dominika Spittal-2. Joanna Markiewicz-9, Natalia Żukowska-17, Iwona Polak-10, Alicja Miczewska-5, Patrycja Bolda-9, Jessica Musijowska-2, Anna Todys-2, Ksenia Zajączkowska-7, Jolanta Wichłacz-13, Aleksandra Żygowska-2

Rozpoczęło się doskonale – od prowadzenia 6:0, ale przebieg następnych minut nie nastrajał już tak optymistycznie. Olsztynianki bardzo szybko „złapały” pięć fauli i każdy następny był karany rzutami osobistymi, które rywalki wykonywały bezbłędnie. KKS walczył do upadłego, ale brakowało spokoju, stąd zaledwie remis po pierwszej kwarcie.

Za to w drugiej odsłonie olsztynianki pokazały na co je stać. Dobra obrona i szybki atak funkcjonowały bezbłędnie. Nie brakowało też kombinacyjnych akcji z udziałem wysokich zawodniczek. Przewaga błyskawicznie wzrosła, na tyle, że można było w miarę spokojnie realizować swój plan. Po przerwie KKS utrzymywał dystans, tak, że trener mógł skorzystać ze wszystkich zawodniczek. Warto było, bo spisywały się dobrze i rywalki nie mogły wiele zdziałać.

Oczywiście nie brakowało w tym spotkaniu mankamentów. Ale skoro w takich nawet okolicznościach wygrywa się różnica ponad 20 punktów jest nadzieja na marsz KKS-u w górę tabeli.

{AdmirorGallery}kkk10{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x