KKS był już tak blisko… – Tego nie wolno było przegrać !

Koszykarki KKS Olsztyn nie przerwały złej passy w I lidze, choć w środę (3 grudnia) były tego bliskie jak nigdy dotąd. Aż się wierzyć nie chce, że tego meczu nie wygrały, bo zwycięstwo miały podane na tacy. Wystarczyło tylko trochę rozsądku. Znów zawiodły nerwy. Olsztynianki prowadząc na 2.30 min. przed końcem 67:59 poniosły porażkę z Politechniką Gdańską, co tu dużo gadać, na własne życzenie 69:73 (23:17, 17:25, 12:7, 17:24)

KKS Olsztyn – Politechnika Gdańska 69:73 (23:17, 17:25, 12:7, 17:24)

KKS Olsztyn: Dominika Spittal-0, Paulina Olszak-3, Natalia Żukowska-6, Aneta Burandt-18, Alicja Minczewska-24, Agnieszka Piwowarczyk-5, Anna Todys-7, Ksenia Zajączkowska 6, Aleksandra Mońko-0.

Po takim spotkaniu można się rzeczywiście załamać. Przeżywający nadal duże kłopoty kadrowe KKS był bardzo bliski przerwania fatalnej passy. W trzeciej kwarcie i na początku czwartej dzięki skutecznej grze Anety Burandt i Alicji Minczewskiej udało się uzyskać przewagę. Osiem punktów to wprawdzie niewiele, ale w tym momencie na tyle dużo by bezpiecznie dowieźć wygraną do mety.

Tymczasem olsztynianki zupełnie się pogubiły. Przy agresywniejszej grze rywalek nie potrafiły realizować tego, co przedtem przynosiło efekty. I przewaga w zastraszający sposób malała. Na 1.40 min. przed końcem było już 69:64, na 1.10 – 69:66, a na 21 sekund przed syreną po kolejnej akcji rywalek 69:68.

Ale przecież nawet w tej sytuacji pozostała duża szansa, bowiem mieliśmy piłkę. Trener Tomasz Sztąberski poprosił o czas i oczywiście wybrał optymalny wariant. Cóż z tego, skoro za chwilę zanotowaliśmy stratę i rolę się odwróciły. To Politechnika rozdawała karty, choć musiała celnie rzucić by wygrać. Z tym jak się okazało nie było problemów. Celna „trójka” wyprowadziła gdańszczanki na prowadzenie, a kolejny błąd KKS (kroki) wbił nas w parkiet. Kolejna „dwójka” przeciwniczek i końcowy wynik 69:73 na korzyść Politechniki.

Czy w tej sytuacji można współczuć? Raczej trzeba zadać pytanie. Czy w I lidze można tolerować taką nieodpowiedzialność.

• VBW Gdynia – AZS Uniwersytet Gdański 79:69
  • AZS Uniwersytet Warszawski – SMS PZKosz Łomianki 75:61
  • KKS Olsztyn – Politechnika Gdańska 69:73
  • Mon-Pol Płock – Grot Dekorex Pabianice72:78
  • AZS UMCS II Lublin – SKK Polonia Warszawa 71:57

1 AZS Uniwersytet Warszawski 25 13 910 – 741

2 SMS PZKosz Łomianki 20 12 844 – 700

3 Politechnika Gdańska 20 12 809 – 717