KKS dużo słabszy od Lublina – Nie było wątpliwości

KKS Olsztyn nie sprawił niespodzianki w Lublinie. Patrząc na tabele można było liczyć na nawiązanie walki, a nawet zwycięstwo. Jednak rzeczywistość okazała się dużo smutniejsza. Koszykarki olsztyńskie słabo ten mecz zaczęły, a potem rywalek już nie dogoniły, stąd wysoka porażka z AZS UMCS Lublin 84:107 (23:34, 18:23, 16:24, 17:26).

AZS UMCS Lublin – KKS Olsztyn 107:84 (34:23, 23:18, 24:16, 26:17)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-24, Dominika Spittal-0, Karolina Skiejka-12, Joanna Markiewicz-11, Natalia Żukowska-13, Emilia Rutkowska-5, Jolanta Wichłacz08, Alicja Minczewska-4, Patrycja Ulaszewska-4, Magdalena Saternus-3

Mecz sąsiadek w tabeli przyniósł bardzo wyraźne zwycięstwo lubliniankom, które dobrze weszły w to spotkanie. Od razu objęły prowadzenie (16:8) i już pierwszą odsłonę zakończyły przewagą 11 oczek. Liczyliśmy na zryw olsztynianek, może chwile słabości rywalek, ale nic takiego do przerwy nie nastąpiło. W końcówce drugiej kwarty akademiczki zdominowały grę i wiadomo było, że tylko jakiś kataklizm może im odegrać zwycięstwo.

Oczywiście w kobiecej koszykówce wszystko jest możliwe, ale przecież nie na zamówienie. W 23 minucie AZS prowadził 67:48 i wtedy nastąpił oczekiwany zryw KKS-u. W ciągu niespełna trzech minut olsztynianki zmniejszyły dystans do 12 punktów. Trener AZS-u poprosił o czas i zaraz wszystko wróciło do normy. Tym bardziej, że KKS musiał grać bez swojej kapitan Joanny Markiewicz, która zeszła za pięć przewinień.

Gdy w czwartej odsłonie przewaga akademiczek przekroczyła 20 punktów, w obu zespołach pojawiły się zawodniczki drugiego planu.

Porażka o tyle smutna, że nie zagroziliśmy rywalkom. Cieszyć może coraz pewniejsza gra Karoliny Skiejki i zupełnie dobry występ Natalii Żukowskiej.