KKS nadal przegrywa… – Goniły jak szalone, ale…nie dogoniły

Serii porażek koszykarek KKS-u Olsztyn ciąg dalszy. Tym razem podopieczne Państwa Sztąberskich przegrały w Warszawie z Polonią 62:67 (9:16, 12:23, 23:13, 18:15). Po pierwszej części meczu zanosiło się na klęskę. Jednak po przerwie olsztynianki zagrały fantastyczne pięć minut i znacznie odrobiły straty. W końcówce były już tuż tuż... Ale nie dogoniły.

Polonia Warszawa – KKS Olsztyn 67:62 (16:9, 23:12, 13:23, 15:18)

KKS Olsztyn: Dominika Spittal-6, Paulina Olszak-1, Natalia Żukowska-0, Aneta Burandt-23, Alicja Minczewska-20, Agnieszka Piwowarczyk-6, Anna Todys-0, Ksenia Zajączkowska 6, Aleksandra Mońko-0.

Niestety znów się nie udało, choć trzeba przyznać, że olsztynianki zagrały z wielkim sercem i w drugiej części omal nie dogoniły rywalek, choć straty do przerwy były znaczne. O pierwszych dwóch kwartach chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Polonistki dominowały i zyskiwały coraz większą przewagę, która po 20 minutach sięgała 18 punktów. W tym okresie jedynie Aneta Burandt „trzymała” grę starała się walczyć pod tablicami i zdobywać punkty. Zresztą do kosza trafiały tylko trzy zawodniczki: oprócz Anety Alicja Minczewska i Ksenia Zajączkowska. Natalia Żukowska zanotowała kilka zbiórek, ale zero punktów.

Po przerwie nastąpiło kilka minut, które dało cień nadziei. Olsztynianki zdobyły dziesięć oczek bez odpowiedzi rywalek i ta różnica znacznie zmalała. Niewątpliwie przywróciła wiarę. KKS gonił i na niespełna dwie minuty przed końcem „złapał” kontakt (59:62). Ale nie było już na boisku Alicji Minczewskiej (5 fauli), co przy mizerii kadrowej dawało minimalne szanse. Polonia opanowała sytuację i w końcówce zdobyła punkty, które zapewniły zwycięstwo.

Szkoda przegranego „na styku” meczu. Może uda się następnym razem.