KKS nie wykorzystał szansy – A tak dobrze się zaczęło…

Koszykarki KKS nie wykorzystały szansy na trzecie zwycięstwo w I lidze. Spotkały się w niedzielę z GTK Wejherowo (filia Gdyni) z zespołem, który był na pewno w zasięgu Olsztynianek, bowiem goście przyjechali z młodzieżowym składzie bez zawodniczek ekstraklasy. Mimo dobrego początku KKS przegrał to spotkanie 78:81 (23:14, 11:20, 17:28, 27:19).

KKS: Karina Różyńska-31 (1×3), Dominika Spittal-0, Joanna Markiewicz-17, Emilia Rutkowska-4, Alicja Szych 3 (1×3), Jolanta Wichłacz-4 (1×3), Alicja Minczewska-3 (1×3), Kamila Kowalewska-10 (2×3), Patrycja Ulaszewska-0, Magdalena Saternus-6, Ksenia Zajączkowska-0

Trener Tomasz Sztąberski stwierdził po meczu, że lepiej było grać z GTK w sobotę w wyznaczonym wcześniej termicie. Gdyby gdynianki przyjechały w mocniejszym składzie jego zespół zagrałby inaczej, z większa determinacją.

A tak olsztynianki myślały, że mecz sam się wygra, zwłaszcza, gdy dość wyraźnie rozstrzygnęły na swoją korzyść pierwszą kwartę. Potem coś się zacięło. Młode gdynianki uzupełnione weterankami postawiły strefę, z którą nasz zespół nie mógł sobie poradzić. Wprawdzie od czasu do czasu wpadały „trójki”, ale procent skuteczności był niewielki.

Po trzeciej, przegranej kwarcie trener zaprosił zawodniczki na ostrą rozmowę i rzeczywiście ostatnią odsłonę rozpoczęły rewelacyjnie. W ciągu siedmiu minut z nawiązką odrobiły straty obejmując prowadzenie 70:68. I gdy wydawało się, że końcówka meczu potoczy się według naszych życzeń, ostatnie fragmenty stały się koszmarem. Fatalna skuteczność w wykonywaniu rzutów wolnych zniweczyła wysiłek sprzed kilku minut. Za to gdynianki rzucały bezbłędnie i wygrały to spotkanie.