KKS nie wytrzymał końcówki – Punkty rezerwowych zadecydowały

Zanosiło się na drugie zwycięstwo zespołu KKS Apteki Arnika w fazie finałowej I ligi, ale nadzieje zostały rozwiane w końcówce. Akademiczki z Warszawy zniwelowały straty, a w ostatnich fragmentach były bardziej skuteczne. Naszym zabrakło dokładności, bo po prostu nie starczyło sił, stąd porażka 71:75 (17:14, 18:24, 19:19, 17:18)

KKS Apteki Arnika – AZS Uniwersytet Warszawski 71:75 (17:14, 18:24, 19:19, 17:18)

KKS Apteki Arnika: Karina Różyńska-31, Dominika Spittal-0, Joanna Markiewicz-14, Natalia Żukowska-8, Iwona Polak-0, Alicja Minczewska-8, Jessica Musijowska-2, Jolanta Wichłacz-8.

W tym bardzo zaciętym spotkaniu szala zwycięstwa przechylała się to na jedną to na druga stronę. Po pierwszej kwarcie minimalnie prowadziły olsztynianki, potem jednak inicjatywę przejęły akademiczki i to one na przerwę schodziły z nieznacznym zapasem. Losy cały czas ważyły się, choć na sześć minut przed końcem KKS odskoczył na 6 punktów (65:59) i wydawało się, że jest w lepszej sytuacji. W rzeczywistości jednak grające wąskim składem olsztynianki były coraz bardziej zmęczone. Powtarzały się niecelne rzuty, straty i błędy techniczne (kroki).

To oczywiście musiało przynieść konsekwencje. Warszawianki odrabiały dystans, na półtorej minuty przed końcem znów odzyskały prowadzenie i już go nie oddały. Trener Sztąberski dwukrotnie poprosił o czas. Dziewczyny wiedziały jak zagrać, ale gdy brakuje sił trudno o precyzję. Jest w statystyce taki element – punkty rezerwowych: KKS zdobył ich 4, AZS UW aż 21. To tłumaczy wszystko.

• · KKS Apteki Arnika Olsztyn – AZS Uniwersytet Warszawski 71:75
  • · INEA AZS Poznań – SMS PZKosz Łomianki 80:66
  • · TS Ostrovia Ostrów Wielkopolsk – MKS PWSZ Konin 64:67
  • · MKK Siedlce – KING WILKI MORSKIE Szczecin 67:74

1  MKS PWSZ Konin 10 19 734 – 632

2  KING WILKI MORSKIE Szczecin 10 17 688 – 670

3  TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 10 16 667 – 618

4  INEA AZS Poznań 10 15 737 – 659