KKS Olsztyn bez szans w Siedlcach – Czy warto drażnić faworyta?

Olsztynianki wygrały pierwsza kwartę w Siedlcach 17:10 i to tak podrażniło faworytki, że w następnych dwóch odsłonach bardzo surowo potraktowały KKS. Nie oszczędzały przyjezdnych i z minuty na minutę mecz stawał się jednostronnym widowiskiem. Dopiero w ostatniej kwarcie sportowa złość minęła i olsztynianki powalczyły jeszcze o honorowy wynik. Czy to osiągnęły? Porażka 52:81 (17:10, 12;30, 5:24,18:17) nie jest na pewno kompromitujaca.

MKK Siedlce – KKS Olsztyn 81:52 (10:17, 30:12, 24:5, 17:18)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-8, Joanna Markiewicz-20, Natalia Żukowska-2, Aneta Burandt-2, Jolanta Wichłacz-5, Iwona Polak-8, Anna Todys, Ksenia zajączkowska-0, Dominika Spittal-7

Mecz zaczął się zgoła sensacyjnie. Murowany faworyt zapewne zlekceważył zespół olsztyński, natomiast KKS walczył bez większej presji i niespodziewanie wygrał kwartę 17:0. To wyraźnie podrażniło liderki, które w następnych dwóch odsłonach wręcz zdeklasowały zespół Tomasza Sztąberskiego. MKK budowany na ekstraklasę ma budżet kilkakrotnie większy od drużyny z Olsztyna i do Siedlec są sprowadzane koszykarki, jakie trener sobie tylko zażyczy.

Na szczęście w ostatniej odsłonie MKK pofolgował i można było jeszcze powalczyć o w miarę przyzwoity rezultat. I tak ten wynik trzeba ocenić. Wyróżniły się Joanna Markiewicz i Iwona Polak. Teraz skupmy się na meczach, gdzie można zdobyć punkty, a takich spotkań nie jest za wiele.

MKK Siedlce – KKS Olsztyn 81:52

Baton Basket 25 Bydgoszcz – AZS Uniwersytet Warszawski 41:81

VBW GTK Gdynia – AZS Uniwersytet Gdański 58:47

KU AZS UMCS Lublin – SMS PZKosz Łomianki 69:65

1  MKK Siedlce 5 10 369 – 248

2  KU AZS UMCS Lublin 5 10 376 – 282

3  AZS Uniwersytet Warszawski 4 7 268 – 200

4  SMS PZKosz Łomianki 4 6 244 – 217