KKS Olsztyn w III rundzie Pucharu Polski – Szansę dostała młodzież

Wprawdzie wszystkie koszykarki KKS Olsztyn, nawet występujące na co dzień w II lidze, są młode, ale w meczu drugiej rundy Pucharu Polski z Batotem Basket 25 Bydgoszcz wystąpiły jeszcze młodsze, grające w rozgrywkach juniorskich. Ponieważ rywalki turniej potraktowały podobnie był to mecz głębokich rezerw, w którym olsztynianki odniosły minimalne zwycięstwo 64:62 (18:22, 12:15, 19:11, 15:14) i są w kolejnej rundzie.

KKS Olsztyn – Baton Basket 25 Bydgoszcz 64:62 (18:22, 12:15, 19:11, 15:14)

KKS Olsztyn: Amelia Wełnicka-13, Małgorzata Kniefel-9, Kmaila Żukowska-7, Dominika Kowalewska-10. Laura Jastrzębowska-3, Aleksandra Mońko-10, Patrycja Kalinowska-6, Natalia Stocka-6, Ksenia Zajączkowska-0

Udział w Pucharze Polski jest obowiązkiem, ale nie wszystkie zespoły ligowe mają tak szerokie składy zawodniczek, które zajmują się tylko koszykówką. KKS jest mocno zaangażowany w ligę, która w naszej sytuacji kadrowej stała się bardzo wymagająca i wyczerpujaca, stąd w meczu o Puchar Polski występ głębokiego zaplecza. Podobnie postapił Baton Basket 25, spotkanie przypominało więc bardziej juniorską potyczkę niż spotkanie kolejnej rundy pucharowej

Początkowo zanosiło się na wygraną gości. Baton prowadził do przerwy różnicą 9 punktów, ale w trzeciej kwarcie olsztynianki odrobiły straty i ostatnia odsłona stała się swego rodzaju dogrywką, którą lepiej wytrzymał KKS. Końcówka była nerwowa, w ostatnich dwóch minutach żadna ze stron nie zdobyła punktów choć okazji było bez liku.

Olsztynianki dominowały w zbiórkach(67/37), ale symetrii dopełniła ogromna liczba strat (49). Zwyciężczyń się jednak nie sądzi. Jest awans, a liczba uczestniczek Pucharu Polski kurczy się. Nasuwają dwa pytania. Z kim zagramy w III rundzie i…w jakim składzie.

Dziś w każdym razie nikt nie popadał w skrajności. Zwycięstwo nie wywołało nadmiernej euforii, a porażka – rozpaczy.

• KKS Olsztyn – Baton Basket 25 Bydgoszcz 64:62
  • Lider Swarzędz – Poznań City Center AZS 62:64
  • AZS Uniwersytet Gdański – VBW GTK Gdynia 66:52
  • AZS Uniwersytet Warszawski – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 68:70
  • SMS PZKosz Łomianki – ŁKS SMS Łódź 62:69
  • AZS Uniwersytet Rzeszowski – JAS-FBG Sosnowiec 51:67