KKS pozostanie w I lidze – Żeby nie było wątpliwości

Koszykarki KKS Olsztyn w swym debiutanckim sezonie w I lidze centralnej pozostały w gronie zespołów tworzących zaplecze ekstraklasy. Nie było łatwo, ale  uczyniły to w dobrym stylu, bez zbędnych dramatów. Na ten weekend zaplanowano dwa mecz z udziałem olsztynianek i jeden trzeba było wygrać. Żeby nie było najmniejszych wątpliwości  całą sprawę KKS załatwił już w sobotę pokonując AZS UMCS Lublin 77:58 (29:13, 18:22, 15:12, 15:11).

KKS Olsztyn – AZS UMCS Lublin 77:58 (29:13, 18:22, 15:12, 15:11)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-24(2×3), Dominika Spittal-6, Joanna Markiewicz-18(2×3), Emilia Rutkowska-2, Alicja Szych-2, Jolanta Wichłacz-6, Alicja Minczewska-4, Karolina Skiejka-8, Magdalena Saternus-7, Ksenia Zajączkowska-0, Paulina Smol-0, Natalia Żukowska-0

Sprawa utrzymania się KKS-u w I lidze mogła rozstrzygnąć się w piątek, ale w Swarzędzu Unia pokonała Karkonosze Jelenia Góra, co stwarzało jeszcze kilka wariantów. Do sobotniej potyczki olsztynianki przystępowały więc z dużą presją, ale z nią sobie poradziły. Zwłaszcza w pierwszej kwarcie wypadły doskonale i uzyskały bardzo duża przewagę. Zaliczka 16 punktów okazała się bardzo cenna, bowiem rywalki zdołały otrząsnąć się po nawałnicy olsztynianek i od drugiej odsłony stały się równorzędnym przeciwnikiem. Na przerwę KKS schodził z dziesięciopunktowym zapasem i zwycięstwo nie było wcale przesądzone.

W drugiej części należało zagrać rozsądnie by nie zaprzepaścić dorobku i tak cennej wygranej. I z tego zadania dziewczęta wywiązały się dobrze. Trzymały rywalki na dystans, nie pozawalały im kontakt punktowy. Były okresy niezbyt efektownej gry, bez celnych rzutów z obu stron, tu jednak priorytety wyznaczał wynik. Czas płynął, przewaga nie malała i z każdą minutą wiara lublinianek w odwrócenie losów meczu malała. A olsztynianki to wykorzystały i zwycięstwo zaakcentowały efektowną końcówką.

W takich spotkaniach, gdzie ważą się losy zespołu wygrana jest zasługą całej drużyny. Bo KKS taką tworzy od początku sezonu. Czy gra w I lidze to kres możliwości? Nad tym warto się zastanowić – nie tylko w klubie.