KKS przegrał trzeci mecz – Kiedy minie trema?

Koszykarki KKS Olsztyn nadal bez zwycięstwa w I lidze centralnej. W meczu trzeciej kolejki przegrały na własnym boisku z MKS KON-BET Konin 56:70 (9:19,17:19,14:15,16:17). Olsztynianki znów zagrały bardzo nerwowo, zwłaszcza w pierwszej kwarcie, co ustawilo całe spotkanie. Pogon za rywalkami okazała się bezskuteczna, choc jeszcze na kilka minut przed końcem było do odrobienia 6 punktów. Nie ulega wątpliwości, że trema nadal paraliżuje ruchy młodych zawodniczek KKS-u. Liga jest jednak bezlitosna. Trzeba opanować nerwy i grać swoje...

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-4, Dominika Spittal-0, Kamila Kowalewska-2, Joanna Markiewicz-16, Natalia Żukowska-0, Emilia Rutkowska-4, Alicja Szych-6(2×3), Alicja Minczewska-3(1×3), Patrycja Ulaszewska-18,Magdalena Saternus-0, Paulina Smol-3(1×3), Alicja Malinowska-0

Dopóki z olsztynianek nie zejdzie debiutancka trema, trudno będzie w I lidze o zwycięstwa. Zespół KKS na pewno nie gra na miarę swych możliwości. Brakuje luzu, odwagi w kluczowych momentach spotkania. Nie ma zdecydowanej liderki, która pociągnęłaby drużynę do przodu.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że w I lidze nie będzie łatwo, bo to już wyższa półka i rywalki ze sporym doświadczeniem nawet z ekstraklasy. Staramy się znaleźć przyczyny dotychczasowych porażek i znaleźć receptę. Trzeba zagrać wreszcie w swoim stylu bez tego paraliżującego zawodniczki obciążenia.

Widać to było zwłaszcza w pierwszej kwarcie przegranej wysoko, gdzie brakowało skuteczności i szybkich kontr. Później mecz był bardzo wyrównany, olsztynianki odrabiały dystans i gdy zbliżały się do remisu, znów następował przestój i brak jednoznacznych decyzji, zrzucanie z siebie odpowiedzialności.

W zespole gości brylowała Katarzyna Motyl, która znakomicie regulowała tempo gry, trzymała swój zespół w karbach. Poza tym zdobyła 21 punktów.

Oczywiście porażka jeszcze o niczym nie świadczy, ale olsztyniankom zwycięstwo jest bardzo potrzebne by z większą swobodą rozgrywały kolejne spotkania.

AZS Uniwersytet Gdański – Arcus SMS PZKosz Łomianki 85:66

KKS Olsztyn – MKS PWSZ KON-BET Konin 56:70

AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. – AZS Uniwersytet Warszawski 81:82

MUKS Poznań – GTK Wejherowo 69:63

1. MUKS Poznań 6  3  3     252 – 190

2. AZS Uniwersytet Warszawski 6  3   3  233 – 188

3. MKS PWSZ KON-BET Konin 5  3  2  200 – 188

4. AZS Uniwersytet Gdański 4  2  2   166 – 114