KKS przegrał w Łomiankach – Znów fatalny początek

Wydawało się, że po bardzo cennym zwycięstwie nad Unia Swarzędz koszykarki KKS Olsztyn nabrały pewności siebie i pozbędą się debiutanckiej tremy. W poprzednich potyczkach słabością olsztynianek było fatalne wejście w mecz. Odrabianie strat na I-ligowym poziomie nie jest łatwe, wiąże się z dodatkowa utratą sił i groźbą przewinień. I tak się stało w sobotę w Łomiankach. Po kilku minutach było 8:21, i choć w pewnym momencie różnica zmalała do trzech punktów, to w efekcie porażka 69:82 (17:25,18:17,21:22,13:18).

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-13, Kamila Kowalewska-2, Joanna Markiewicz-18, Natalia Żukowska-0, Emilia Rutkowska-5, Alicja Szych-0, Jolanta Wichłacz-2, Alicja Minczewska-21, Patrycja Ulaszewska-2, Magdalena Saternus-3, paulina Smol-3, Alicja Malinowska-0

Niestety olsztynianki rozpoczęły mecz niemrawo, oddały inicjatywę rywalkom, które w pierwszych minutach zdecydowanie dominowały na boisku. Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego wykorzystywała swoje atuty, ale nie napotykała na żadne przeszkody. Dopiero pod koniec kwarty KKS obudził się i częściowo odrobił straty.

W drugiej odsłonie przewaga SMS-u zmalała do trzech oczek, ale pogoń za rywalkami miała swoje konsekwencje. Dość szybko cztery przewinienia złapała Joanna Markiewicz, która od tej pory musiała grać bardzo ostrożnie.

Dobrze dysponowana rzutowo Alicja Minczewska „trzymała” dystans, który stwarzał niewielkie nadzieje na udany finisz. Jednak w czwartej odsłonie po pięciu faulach musiała opuścić boisko i praktycznie nasze szanse zmalały do minimum. Drużyna ze stolicy spokojnie rozegrała końcówkę powiększając nawet przewagę.

Zły początek był niestety przyczyna późniejszych wydarzeń. Nie mamy tak wyrównanego składy by pozwolić sobie na przestoje.