KKS przegrał w Piekarach – Ciężko bez liderek

W pierwszym spotkaniu drugiej fazy rozgrywek I ligi centralnej koszykarki KKS-u Olsztyn przegrały w Piekarach Śląskich z zespołem Domeny.PL Siemaszka 60:71 (21:11, 16:23, 11:20, 12:17). Po znakomitym początku wydawało się, że olsztynianki są w stanie odnieść bardzo cenne zwycięstwo. Niestety, z każdą minutą było gorzej. Gdy po przerwie za pięć przewinień musiały zejść podstawowe snajperki: Karina Różyńska i Joanna Markiewicz wiadomo było, że tego meczu nie wygramy.

Domeny PL Siemaszka – KKS Olsztyn 71:60 (11;21, 23:16, 20:11, 17:12)

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-22(2×3), Dominika Spittal-4, Karolina Skiejka-4, Joanna Markiewicz-12(1×3), Kamila Kowalewska-0, Emilia Rutkowska-3, Jolanta Wichłacz-3, Alicja Minczewska-6)2×3), Patrycja Ulaszewska-3, Magdalena Saternus-3, Ksenia Zajączkowska-0, Paulina Smol-0

Początek meczu znakomity. Od razu pokazała swe możliwości Joanna Markiewicz, za chwilę do gry włączyła się Karina Różyńska. Na 21 punktów zdobytych przez KKS w pierwszej kwarcie dwie nasze snajperki rzuciły w sumie 19. Na nich opierała się przede wszystkim gra ofensywna.

W drugiej odsłonie nie było już tak dobrze, rywalki zaczęły odrabiać dystans i do przerwy przewaga zmalała do trzech oczek. Bardziej niepokojąca była duża liczba przewinień u wspominanych: Różyńskiej i Markiewicz. Niestety po zmianie stron obie musiały opuścić boisko i nasze możliwości zmalały. Drużyna z Piekar „odskoczyła” w połowie czwartej kwarty na 14 punktów i było właściwie po herbacie. Wprawdzie wprowadzone do gry Patrycja Ulaszewska, Magdalena Saternus i Ksenia Zajączkowska spisywały się nieźle i trochę zniwelowały stratę, ale nie na tyle by zagrozić przeciwniczkom.

W niedzielę o g. 16 KKS zagra w Krakowie z rezerwami Wisły.

AZS Uniwersytet Gdański – MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra 107:49