KKS przerwał zła passę – Plan wykonany i szansa dublerek

Koszykarki KKS Apteki Arnika przerwały serie trzech przegranych spotkań i pokonały na własnym boisku MUKS Kórnik 95:81 (28:24, 41:19, 13:20, 13:18). Oczywiście nikt z tego powodu nie wpada w euforię, bo rywal z Kórnika jest jednym ze słabszych ligowców. Oprócz zdobytych punktów cieszy przede  występ zawodniczek, które do tej pory grały niewiele. Na boisku zobaczyliśmy więc wszystkie koszykarki wpisane do protokołu, a najefektowniej z nich zaprezentowała się Ksenia Zajączkowska, która zdobyła 24 punkty.

KKS Apteki Arnika Olsztyn – MUKS Kórnik 95:81 (28:24, 41:19, 13:20, 13:18)

KKS Apteki Arnika Olsztyn: Karina Różyńska-6, Angelina Skarżycka-3, Joanna Markiewicz-10, Natalia Żukowska-13, Emilia Rutkowska-14, Alicja Szych-0, Iwona Polak-0, Alicja Minczewska-12, Barbara Skowronek-13, Anna Todys-0, Ksenia Zajączkowska-24, Ewelina Czaboryk-0

Rzadko zdarza się by w jednym meczu można było osiągnąć dwa cele. Przewaga olsztynianek po drugiej kwarcie okazała się tak duża, że można było sobie pozwolić na eksperymenty. Do gry weszły zawodniczki rezerwowe, przede wszystkim juniorki, które zagrały w większym wymiarze niż zazwyczaj i na pewno to zaprocentuje w przyszłości.

Rewelacyjnie wypadł występ Kseni Zajączkowskiej, która była najskuteczniejsza zawodniczką KKS-u w niedzielnym spotkaniu, grała na znakomitej skuteczności, nie wspominając innych akcji. Ksenia jest nominalnie zmienniczką Kariny Różyńskiej, i zapewne dalej tak będzie, nie mniej mamy w odwodzie koszykarkę o dużym potencjale i coraz bardziej przydatną w drugoligowych bojach.

Wprawdzie olsztynianki rozpoczęły mecz mało skoncentrowane (przegrywały 7:11), ale po krótkiej reprymendzie między kwartami w drugiej odsłonie pokazały na co je stać. Wynik tej części 41:19 w I lidze nie jest częstym zjawiskiem. Po wejściu nowych zawodniczek i dużych rotacjach rywalki zmniejszyły różnicę, ale oczywiście korzyści szkoleniowe z tego meczu są ogromne i z tego trzeba się cieszyć.