KKS tym razem przegrał z Łomiankami – I znów ostatnia kwarta rozwiała nadzieje

Zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łomianek był jedynym rywalem w finałowej części rozgrywek, z którym KKS Apteki Arnika wygrał i to na wyjeździe. Tym razem jednak, mimo atutu własnej hali ,podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego nie sprostały przeciwniczkom. Porażka 64:84 (13:23, 11:8, 29:24, 12:29) znów jest zbyt wysoka niż na wynikało to z przebiegu gry, ale w czwartej kwarcie olsztynianki były już tak zmęczone i zniechęcone, że ułatwiły zadanie rywalkom, które przecież po trzech odsłonach mogły czuć się zagrożone.

KKS Apteki Arnika – SMS PZKosz Łomianki 64:84 (13:23, 11:8, 29:24, 12:29)

KKS Apteki Arnika: Karina Różyńska-10, Dominika Spittal-1, Angelina Skarżyska-0, Joanna Markiewicz-23, Natalia Żukowska-11, Alicja Szych-0, I. Polak-4, A. Minczewska-8, Jessica Musijowska-7, Anna Todys-0, Ksenia Zajączkowska-0, Aleksandra Żygowska-0

Zasłużone zwycięstwo zespołu Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który prowadził przez cały mecz. Olsztynianki źle rozpoczęły, pozwoliły rywalkom odskoczyć. I przez wiele minut trwała pogoń za wynikiem. Po przerwie determinacja dała wreszcie efekty, bowiem przed ostatnia odsłoną przewaga gości stopniała do trzech oczek. Okazało się, że był to ostatni zryw olsztynianek, bowiem w końcówce właściwie już nie istniały na boisku I w efekcie poniosły wysoka porażkę.

Bardzo dobre spotkanie Joanny Markiewicz, niezłe Natalii Żukowskiego, ale te atuty nie wystarczyły na wyrównaną drużynę SMS-u. Zajmiemy w części finałowej ostatnie miejsce i nie jest to niespodzianka. Drużyna w tym składzie personalnym wykorzystała wszystkie możliwości i bez pozyskania dwóch trzech wartościowych, najlepiej wysokich zawodniczek, nic więcej nie zdziałamy.