KKS w finale MP juniorek – Mocny akcent w niedzielę

W  sali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie zakończył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorek w koszykówce. Awans do czołowej ósemki w kraju wywalczyły: Basket Aleksandrów Łódzki i KKS Olsztyn, które lepszym bilansem bezpośrednich spotkań wyprzedziły koszykarki Pomorza Dąbrówka. Te ostatnie sprawiły sensacje, pokonując w niedzielę  66:65 Aleksanndrów, KKS postawil kropke nad "i" wysoko wygrywając z zespołem Gimbasket Białystok 110:78 (31:22,21:13,30:18,28:25).

I dzień

Olsztynianki rozpoczęły turniej półfinalowy od zwyciestwa nad Pomorzem Dąbrówka 90:69 (18:13,18:28,33:9,21:22), ale wbrew koncowemu wynikowi nie było to łatwe spotkanie.

KKS Olsztyn – Pomorze Gimnazjum Dąbrówka 90:69 (18:13, 18:25, 33:9, 21:22)

KKS Olsztyn: Patrycja Rojek-9, Patrycja Zawadzka-6, Angelina Skarżycka-0, Ksenia Zajączkowska-19, Natalia Żukowska-8, Aleksandra Żygowska-11, Iwona Polak-14, Patrycja Grażewicz-3, Patrycja Jastrzębska-16, Alicja Szych-4,

Odetchnęlismy po przerwie, kiedy w trzeciej kwarcie olsztyanki zagrały jak w transie i wygrały sa różnicą 24 punktów. Wcześniej przeżywały trudne chwile, bowiem rywalki grały agresywnie i skutecznie blokowały nasza akcje ofensywne. Początek był w miarę poprawny, ale druga odslona słabsza i na przerwę to Pomorze schodzilo z nieznaczną przewagą. Potem nastapił jednak koncert gry, który rozwiał wszelkie wątpliwości. Tak jakbyśmy po pauzie zobaczyli zupełnie nowe zespoły. Oczywiście ten okres okazał się decydujacy. Czwarta kwarta już spokojna i zwyciestwo w efekcie wyraźne.

Wyniki:

Basket Aleksandrów Łódzki – Gimbasket Białystok 90:58 (23;14, 29:13, 18:21, 20:10)

KKS Olsztyn – Pomorze Dąbrówka 90:69 (18:13,18:25,33:9,21:22)

1 Basket Aleksandrów Łódzki  1  2  90:58

2 KKS Olsztyn  1  2  90:69

3 Pomorze Dąbrówka  1  1   69:90

4 Gimbasket Białystok  1  1  58:90

II dzień

W drugim meczu półfinałowego turnieju w Olsztynie KKS przegrał z Basketem Aleksandrów Łódzki 73:88 (26:22, 19:20, 8:24, 20:22)

KKS Olsztyn – Basket Alaksandrów Łódzki 73:88 (26:22, 19:20, 8:24, 20:22)

KKS Olsztyn: Patrycja Rojek-5, Patrycja Zawadzka-0, Angelina Skarżycka-6 Ksenia Zajączkowska-2, Natalia Żukowska-27, Aleksandra Żygowska-5, Iwona Polak-9, Patrycja Grażewicz-2, Patrycja Jastrzębska-16, Alicja Szych-1,

Koszykarki KKS-u po raz kolejny nie poradziły sobie z zespołem z Aleksandrowa. Pierwsza częśc spotkania wyrównana, z tym, że druzyny grały falami. Najpierw Basket uzyskał prawie 10-punktową przewagę, potem z podobną różnicą prowadziły olsztynianki. Połówkę minimalnie wygrał KKS i nic nie wskazywało, że obraz spotkania tak bardzo się zmieni Niestety w przeciwieństwie do piątkowej potyczki tym razem trzecia kwarta okazała sie fatalna. Drużyna z Olsztyna popełniła kilka prostych błedów (przede wszystkim straty), nie potrafiła zatrzymac rywalek, choć ich akcje były szablonowe. Jedna ściągała na siebie olsztynianki, podawała partnerce, a ta z czystej pozycji trafiała do kosza. Nie było już szans by tę stratę odrobić. Trzeba w niedzielę wygrać z Białymstokiem.

Pomorze Dąbrówka – Gimbasket Białystok 70:64 (23:14, 22:16, 16:17, 9:17)

KKS Olsztyn – Basket Aleksandrów Łódzki 73:88 (26:22, 19:20, 8:24, 20:22)

1 Basket Aleksandrów Łódzki  2  4  178:131

2 KKS Olsztyn    2    3    163:157

3 Pomorze Dąbrówka   2  3   139:154

4 Gimbasket Białystok  2  2  122:160

III dzień

Ostatni dzień turnieju przyniósł najpierw dużą niespodziankę w postaci zwycięstwa Pomorzea Dąbrówka nad Basketem Aleksandrów 66:65. Niewiele to zmieniało, bo KKS i tak musiał pokonać Gimbasket Białystok. Olsztynianki nie zaprzepaściły okazji i wygrały wysoko 110:78 (31:22,21:13,30:18,28:25).

KKS Olsztyn – Gimbasket Białydtok 110:78 (31:22, 21:13, 30:18, 28:25)

KKS Olsztyn: Patrycja Rojek-15, Patrycja Zawadzka-4, Angelina Skarżycka-8 Ksenia Zajączkowska-20, Natalia Żukowska-16, Alaeksandra Żygowska-3, Iwona Polak-7 Patrycja Grażewicz-0, Patrycja Jastrzębska-21, Alicja Szych-14,Agnieszka Stachyra-2

Olsztynianki od początku zagrały w dobrym tempie i łatwo zdobywały punkty. Mecz okazał się spacerkiem, druzyna z Białegosotku, która nie miała już szans na awans, wyraźnie grała bez wiary w końcowy sukces. KKS dopiero w czwartej kwarcie pofolgował (zwłaszcza w obronie) i tylko dlatego rywalki uniknęły klęski.

O kolejności w tabeli zadecydował bilans bezspośrednich spotkań. Tu najlepsz był Basket Aleksandrów (+14), drugi był KKS (+6), trzecie Pomorze Dąbrówka (-20)