KKS walczył do ostatniej sekundy – Te przeklęte faule…

Koszykarki KKS zagrały w Koninie dobre spotkanie, a gdy po pierwszej części prowadziły dziesięcioma punktami zanosiło się na sensację. Niestety nie pierwszy raz w tym sezonie nastąpił słaby okres w grze, który miał decydujące znaczenie. Czary goryczy dopełniły wczesne wykluczenia z gry ( za pięć fauli) Joanny Markiewicz i Alicji Minczewskiej. Bez nich trudno było  odrabiać straty, stąd porażka olsztynianek w meczu z MKW PWSZ Kon-Bet Konin 83:91 (19:16, 25:18, 16:28, 23:29).

KKS Olsztyn: Karina Różyńska-22, Dominika Spittal-0, Kamila Kowalewska-0, Joanna Markiewicz-14(2×3), Emilia Rutkowska-12(1×3), Jolanta Wichłacz-6(2×3), Alicja Minczewska-10(1×3), Patrycja Ulaszewska-4, Magdalena Saternus-12, Ksenia Zajączkowska-0, Paulina Smol-3(1×3)

Dwie kwarty doskonałe w wykonaniu olsztynianek, które grały w swoim stylu: szybko, dynamicznie i co najważniejsze skutecznie. Rywalki zajmujące trzecie miejsce w tabeli z dużo lepszym bilansem spodziewały się zapewne łatwego zwycięstwa, tymczasem na przerwie schodziły poważnie zaniepokojone.

Nas nurtowało tylko pytanie. Czy KKS zdoła utrzymać ten poziom? Jak długo grać będzie w najsilniejszym składzie, bo zmienniczki nie zawsze potrafią udźwignąć ciężar odpowiedzialności. Niestety w trzeciej kwarcie nastąpił kryzys. Gra już się tak nie kleiła, na domiar złego olsztynianki zaczęły ryzykować, rzucać z trudnych pozycji. Przeciwniczki oczywiście to wykorzystały. Błyskawicznie odrobiły dystans, a na czwartą kwartę wychodziły z dwupunktowa przewagą.

Sprawa byłaby jeszcze otwarta, gdyby nie osłabienie zespołu, bowiem boisko musiały opuścić Joanna Markiewicz i Alicja Minczewska. Wydawało się, że już wszystko stracone, ale olsztynianki, choć rywalki prowadziły już dziewięcioma punktami, zdobyły się na ostatni zryw. Na półtorej minuty przed końcem Konin prowadził już tylko 80:77, po dwóch celnych „trójkach” Emilii Rutkowskiej i Jolanty Wichłacz, Wtedy trener gospodarzy poprosił o czas, dał  stosowne instrukcje, które jego podopieczne wykonały bez zarzutu. Ostateczny wynik 91:83, ale olsztynianki zasłużyły na uznanie dobry pokaz basketu i kolosalna ambicję. Gdyby jeszcze trochę więcej zimnej krwi, ale to przyjdzie z czasem.